Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccm-s kismotor esetén...

50 ccm-s kismotor esetén tényleg érezhetően gyengébb a motor 4 ütemű esetén mint a 2 üteműnél?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Kisebb a végsebessége is? 2 üteműt a hangja miatt nem szeretnék, nekem kicsit "fűnyírósabb" mint 4t esetén :D

#ütem #2T #kismotor #Segédkerékpár
2021. júl. 28. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
végsebességben 20-30kmh különbség van általában, viszont a 4t nyomaték görbéje egyenesebb mint a 2t, ez azt jelenti hogy alacsonyabb fordulaton is tud gyorsulni amíg a 2t "csak" kb 2000 fordulaton keresztül dolgozik jól, 7 és 9 ezer között általában
2021. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,érződik.
2021. júl. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érződik.

Míg egy jó állapotú 2t akár 70et is megy, addig a 4t max 50-55

2021. júl. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
De ezért jóval többet fogyaszt.
2021. júl. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én Piaggio Zip 50-es 4 t robogóm 64-el tudott menni. Nyilván egy év volt mire odáig eljutott, de telefonnal gps-el volt mérve.

Városi, napi használós robogónak biztosan másodjára is 4 üteműt vennék. Ha csak hétvégére kell, esetleg szórakozni akkor 2 üteműt. Mondjuk egy Aeroxot, SR50-t,NRG 50-et. Ilyet, hogy Jog, Let's 2, Honda Dio ne vegyél 2t-vel, sokat fogyaszt, 3-3.5, nem is megy annyira, füstöl, büdös, szervízigényes.

Viszont ugyan azeket a neveket, esetleg Liberty-t, Fly-t (igen Piaggio mániás vagyok, nekem ez vált be igazán) nyugodtan vehetsz 4 üteművel. 2-2.5 literrel elmegy bármelyik.

2021. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!