Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Semmilyen motorozós tapasztala...

Semmilyen motorozós tapasztalattal nem rendelkezem. 2-3 év múlva szeretnék egy akkor teljesen új Honda cbr500r "szupersport" motort (ha akkor is ilyen jó lesz mint most). Addig mit vegyek gyakorolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az nem igazi szupersport motor, de nekem az álom motorom, versenypályázni meg nem akarok... Közútra meg az is több mint elég. Mi lenne jó első motornak, a kövi 1-2-3 évre?


Most még félek megvenni a cbr500r-t, nulla tapasztalattal.


Jelenleg olyan másfél millióig keresek valamit, ennyiért újonnan 125 cm3-ek vannak, ami szerintem elég is elsőre...

Vagy ha nem akkor valami használtat is ajálnhattok.


Előre is köszi!



2021. júl. 29. 02:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért pontoztatok le. 5-ös vagyok… 125 az pöcsköszörű, városon kívül elcammogva jobb esetben 90-95-el motoros tapasztalatot nem tudsz gyűjteni.


És ez saját tapasztalat. Derbivel kezdtem, utána jött egy 125 2t Pegaso 125, Yamaha XT125X(4T), és most egy Aprilia Pegaso Strada 650.


Városban esetleg a forgalomban való részvételt megszokod vele(125), de amint kiérsz városból már kellemetlen(sőt, néha balesetveszélyes) lesz, hogy letúrnak az útról. A GS500 egy jó tanulómotor, sokan kezdtek azzal 0 motoros tapasztalattal. 125 2 ütem még jó lehet, mert egész jól mennek, de nekem elég sokat kellett költeni rá. Vagy csak én fogtam ki rossz példányt?…

2021. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jogsin úgyis szerzel némi tapasztalatot, azt megfejeled egy vezetéstechnikai tréninggel, és biztonsággal motorozhatsz eleinte óvatosabban.
2021. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

Biztos nem gyorsul az a cbr 4 másodperc alatt 100-ra, az én 86 lóerős motoromnak 4,1 másodperc a gyári adata, pedig ott a nyomaték is kétszeres kb.

Szerintem a legjobb kezdő motor az 250-es. Megtanít az alapokra, miközben nem szakítja le a fejed, ha valami közepes hülyeséget csinálsz. Egy 125-ös városon kívül nem ideális, én anno veszélyesnek éreztem, mert mindenki gyorsabban akar menni, mint az a 85, amit te stabilan tudsz. Magyarországon olyan ijesztően türelmetlenek és mellette ostobák néhányan, hogy teljesen abszurd helyeken nekiállnak a szakadt opelasztrával előzni 87-tel. Cserébe amikor én akartam előzni, nagyon megtanított türelemre meg a távolságok felmérésére, ami hasznos. Egy 259-esnél könnyebb előzni. Én ha újra elkezdhetnék motorozni, valami 200-250 köbcentis motoron kezdenék, és mindnekinek ezt ajánlom azóta is. Próbáltam azóta rengeteg motort, és egy 250-es szinte ugyanazt tudja, mint mondjuk egy 1250-es, max picit lassabban. Másrészt nem fogsz f0sni a súlyától alacsony sebességnél se.

2021. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!