Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó átírás, lehet belőle bajom ?

Traktor1 kérdése:

Autó átírás, lehet belőle bajom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már vagy fél éve eladtam az autóm, a kötelező határidőn belül leadtam az okmányirodában a papírokat, de sajnos nem vették le a nevemről, mert az új tulaj még nem íratta át.

A nagy problémám az hogy folyamatosan jönnek a büntetések az autóra , autópályadíj, parkolási büntetések. STB

Közel fél millió már büntetés. és ebben nincsenek benne a késedelmi kamatok.

Budapesti okmányiroda többszöri megkeresésemre sem tudott mit tenni ez ügyben, csak annyit tudtak mondani hogy amint az új tulaj átíratja az autót, ő rá fog terhelődni a büntetés, de addig hozzám érkeznek a levelek, büntetések.

Annyi segítséget attak hogy mivel az új tulaj Győri lakos, az ottani okmányirodát keressem fel , amit meg is tettem, de ők sem tudnak mit tenni. Viszont elismerték hogy ismerik az autó tulajdonosát, és már nagyon nagyon sok büntetése van.

Hiába van hivatalos papírom az átíratásról, félek hogy egyszer csak eltűnik a pénzem a számlámról.

Nagyon szépen kérem hogy csak az írjon aki ezzel kapcsolatban normális választ tud adni.

Köszönöm.



2021. júl. 30. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem büntethetnek, mert nincs a neveden az autó. És ezt az adásvételi szerződéssel tudod is bizonyítani.
2021. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amint írtam sajnos még mindig az én nevemen van, ezért jönnek hozzám a büntetések.

Hiába van róla hivatalos papirom.

2021. júl. 30. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Attól még a büntetést nem fizettethetik ki veled.
2021. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Írj vissza a büntetésekre, hogy már nem a tiéd az autó és csatold az adásvételit.
2021. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Mi az, hogy az ottani okmányirodát keresd? Talán külön nyilvántarásuk van?


1.5 év után miért van még forgalomban (rendszámmal) az autó, ha a tulajdonosa nem iratta át?


Csapj egy kicsit az asztalra, valahogy intézkedjenek, hogy ezután ne zaklassanak az "ismerősük" büntetésievel.

2021. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!