Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót 3 hónapja,...

Vettem egy autót 3 hónapja, át is írattam a nevemre még azon a héten. Ha felszámolják a céget, lehet belőle gondom?

Figyelt kérdés
A forgalmi az én nevemen van, a törzskönyv is nálam van, az adásvételi is, és él a biztosítás. Már nem lehet gond, ha a cég jelenleg kényszertörlés alatt áll? Mivel az autó már az enyém.

2017. júl. 10. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint cégtől vetted ami felszámolás alatt áll?


Elvileg nem, ha akkor is így lett volna nem tudtad volna megvenni.

2017. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, cégtől vettem ami most áll felszámolás alatt. Már régóta én vagyok a tulajdonos és az üzembentartó is. Gondoltam, hogy így már nem lehet gond, csak sok rémtörténetet hallani ilyenekről. Mármint pontosabban arról, hogy már felszámolás alatt áll, és emiatt nem is tudják átíratni.
2017. júl. 10. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lesz is, az jogtalan.

Én így vettem kocsit. "A" ember tartozott a NAV-nak, gyorsan eladta a kocsit "B"-nek. Ő átíratta, megkapta a törzskönyvet is a nevére. 1 évvel később én megvettem "B"-től az autót, majd az okmányirodában közölték, hogy nem írják át, mert NAV foglalás van rajta. Nem értettük, hogy "B" nevén lévő kocsin hogy lehet rajta "A" tartozása, de rajta volt. Hirtelen az okmányirodák és NAV-ok egymásnak tologatták a papírokat...

Végül 1 hónap futkosás után le tudtuk vetetni a foglalást, és át tudtuk íratni a kocsit.


SZóval sajnos előfordulhat, de az nem lesz jogos.

2017. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, bár én már átírattam az autót, csak az érdekelt volna, hogy utólag lehet-e bármi. Már 3 hónapja én vagyok a tulajdonos.
2017. júl. 13. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, akitől én vettem, ő is átíratta. És csak akkor tudta meg, hogy gond van a papírokkal, amikor mi hívtuk. Addig neki senki nem szólt. Nem tudott róla, hogy jogtalan foglalást tettek a kocsira, amíg a nevén volt.
2017. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!