Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zöld színű autók azért annyira...

Zöld színű autók azért annyira ritkák, mert beleolvadnak a tájképbe és balesetveszélyes emiatt?

Figyelt kérdés

Szinte alig látok zöld autót az utakon. Maximum egy-egy régebbi Renault Thalia vagy bénább design-nal rendelkező autót, de az is inkább ilyen f*szöld/olivazöld/okkersárga. Lehetséges, hogy azért ritkák az autók ilyen színből, mert az országúti tájkép miatt egyszerűen nem előnyös balesetmegelőzés céljából zöldre festeni az autókat?

Pl. egy ilyen szakaszon egyszerűen beleolvadna a látótérbe:

[link]



2021. júl. 31. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Fekete és szürke az igazi lopakodó.
2021. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Jesszus, dehogyis, eszébe se jutna senkinek ilyesmi. Csak az a helyzet, hogy egész Európában nincs más, csak fekete, fehér meg esetleg szürke. A pirosat sokan b*zisnak tartják, a kéket csúnyának, nem lehet itt már semmilyen színes autót venni.
2021. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk ha megnézed az erdészetek pickupjait akkor azok ugyanebből az okból pont zöld színűek. De egyébként a vadnak mindegy, az őzike kiugrik a szürke, ezüst és sötétkék autó elé is, ahhoz valami nagyon harsány rikító fényezésűnek kéne lennie, hogy érdemben el lehessen kerülni a vadgázolást. Ha meg a többi közúti közlekedő számára olvadsz be a környezetbe az már rég rossz, azért van a fényjelző berendezés.
2021. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Mindig vannak ilyen divathullámok. A 90-es években az autók 80%-a piros vagy fehér volt. Aztán jött a metálkék. Aztán a citromsárga. Utána minden féle gyöngyház tartalmú metál keverék a 2000-es évek közepén. Ebben volt sok zöld is.

2010-től meg fekete vagy fehér. Vagy németeknél az ezüst még.

Valamikor meg 2017-körül elkezdték nyomni ezt a töltőalapozó-szürkét. Na az ritka gusztustalan.

2021. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én sokat látok azért. 1-es Swift, Megane, 206-os Peugeot, rengeteg zöld szaladgál belőlük.
2021. aug. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Barnabas333 ***** válasza:
A 2004es mazdám metál zöld volt. Nagyon régen meg a120as skodánk kaktusz zöld...
2021. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

A fekete és fehér az nem is szín, az egy állapot csak. Meg a kályhaezüst is.

Ritka ocsmány valamik, de nyilván mert ezt a legolcsóbb előállitani.

Az emberek azért veszik ezeket mert a legtöbbször ilyen van a szalonban és rábeszélik őket . Egy metál kék vagy piros-bordó nagyon szép tud lenni.

2021. aug. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Írd már le miért pontoztál le, gyökér.
2021. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Bár nem én voltam, de 3-an pontoztak le. Lehet mert ökörség volt az első fele?
2021. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

7-es! Én azért mert nem a kérdésre felelsz. Sem az eleje, sem a közepe, sem a vége.

Én szoktam látni zöld autókat is (ami nem azért olyan, mert a cég színe), de valóban ritka. Ám biztosan nem azért, mert beleolvad a környezetbe.

Első válaszoló vagyok egyébként, és amit ott írtam, az valós.

Gyakorló autósként mondhatom, a kivilágítatlan (nappal, jó látási viszonyok között) fekete és szürke autókat a legnehezebb észrevenni. Az élénk színek viszont sokkal messzebbről feltűnnek, még világítás (menetfény, tompított) nélkül is.

2021. aug. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!