Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kúton érdemes tankolni...

Melyik kúton érdemes tankolni prémium dízelt?

Figyelt kérdés
MOL, Shell, Omw? Ti éreztek teljesítmény növekedést a +10%-os árral? Én nem annyira (1.7 turbodízel CDTI)
2021. aug. 1. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Egyiken sem érdemes. Sem fogyasztásban, sem élettartam növelésben nincs kimutatható hatása.
2021. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Annyit jelent, hogy a könnyebb pénztárca miatt kevesebb lesz a fogyasztás valamennyire, de ez gyakorlatilag kimutathatatlan.
2021. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen mindegy, de a prémium benzinnel ellentétben (bizonyos motorok esetén) a prémium dízel nem jár teljesítménynövekedéssel, mert csak adalékanyagokban különbözik, pl. hogy kevésbé kormoljon, gátolja/lassítsa a koromlerakódást az EGR szelepnél, ilyesmik.

Télen lehet még "érdemes" tankolni, ha sokáig fog állni az autó, mert míg a "sima" dízel hajlamos "rétegeződni" a tankban, a prémium dízelben lévő adalékok ezt meggátolják.

De ismétlem, jobban nem fog tőle menni a gép és sima napi használatra tökmindegy, hogy dízelből melyik megy bele.

2021. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
3. Semmi féle rétegeződés nincs a gázolajban.
2021. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
#4 ha a traktorodban egyszer benne hagyod novembertol marciusig a dizelt, eleg gyorsan ra fogsz jonni hogy de, van :D
2021. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

5. Nehogy megmagyarázd már nekem .

Volt úgy hogy 3 éves gázolaj volt a kannába és semmi ilyen nem volt , csak bele tankoltam és megy vele.

De lehet hogy több ideje foglalkozok ezzel mint ahány éves te vagy és ilyen marhaságot még nem hallottam és nem tapasztaltam sosem.

2021. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Shellnél szoktam.

Előző autóm nekem is egy 1.7cdti volt. Egyedül ennél - és mások is észrevették - halkabb, simább az alapjárat. És ez a mostani dízel autómnál is megfigyelhető. De kb ennyi hatása van. Emellett hogy a plusz adalék jelent-e valamit, azt nem tudom, de az tény, hogy az 1.7cdti-t 300e km fölött adtam el és se az üzemanyagrendszerhez, injektorokhoz, se az EGR-szelephez soha nem kellett hozzányúlni.

Teljesítménynövekedést (szerintem műszakilag nem is indokolt), se decikkel kevesebb fogyasztást nem vettem észre.

Hogy érdemes-e ilyet tankolni az egyéni preferencia és pénztárca kérdése. Személy szerint én azt mondom, hogy az a 10% nem vág földhöz. Mintha 5 helyett 5,5 l/100km lenne a fogyasztás. Belefér, ennyire nem vagyok spórolós, hogy inkább a kánikulában is izzadjak a kocsiban és 80-nal döcögjek az autópálya külső sávjában a fogyasztás érdekében. Ha mondjuk dupla áron lenne, azt már erősen meggondolnám, nem biztos, hogy megvenném.

2021. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Tudod, csakis a Zőejmvé a lyó!

Tutira Scwehaton cimkézett, dűlőszelektált palackos érlelésű Chateu de Százhalombatta gázolajat fogsz kapni.

2021. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira lenne bármi valós haszna, akkor az összes fuvarozó kezdve a kis 3T-ás kocsiktól a kamionokig mint a prémiumot tankolná, de érdekes mód nekik is jó a sima.
2021. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Valójában kétféle dízel van a kutakon, egyik a nyár, másik a téli időszakban. A téli gázolajba paraffin kiülepedést gátló és hidegszűrhetőségi hőmérsékletet javító adalékokat IS tesznek. Ez igaz a közönséges és a prémium üzemanyagra is. Nyári időszak május elejétől szeptember végéig, téli időszak november közepétől február végéig tart, azaz ilyenkor biztosan nyári, illetve téli adalékolt gázolajat kapsz. Ha nyári gázolajat tankolsz (bármennyire is prémium) és leállítod az autódat, az bizony jó eséllyel bele fog dermedni a téli -20 °C-ban a verdádba.
2021. aug. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!