Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na most akkor mennyivel illik...

Na most akkor mennyivel illik minimum menni autópályán?

Figyelt kérdés
Mi az a tempó a külsőben, amikor a kamion már nem fog zsigerből elpusztítani?
2021. aug. 1. 18:20
1 2
 1/19 Beviz Elek ***** válasza:
92%
90-nél le vannak korlátozva, ennél többel menj.
2021. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor a 100-110 már jó ezekszerint? Csóri 1.4-es varázsszőnyegem nem biztos hogy értékelné ha órákon át 4000 felett pörögne.
2021. aug. 1. 18:25
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
milyen kótla az hogy nem bír 100-al menni?
2021. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Beviz Elek ***** válasza:
97%

#2

Nem kötelező pályán menni.

2021. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
4. De százzal se kötelező menni .
2021. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

A 110 a legrosszabb. Mert így biztos hogy fog kelleni előzni kamionokat, és ameddig egy kisebb konvojt leelőzől 110-el, biztos beesik a seggedbe egy traffihatár-1 km/h sebességű versenyző.

Tehát vagy beállsz motor és pénztárcakímélő üzemmódban egy kamion mögé 3-4 autóhossznyival, és vonatozol mögötte meredten nézve a féklámpáit. Vagy felveszed a belső sáv tempóját, és senkit sem akarsz a te órád szerinti 130-ra kényszeríteni. Természetesen ezzel a tempóval is, ha van értelmes hosszúságú szabad hely a külsőben (nem kell 10 másodperc múlva visszajönni a belsőbe), akkor kihúzódsz.

A vonatozást választva számíthatsz egy esetleges spórolós kamionosra, aki szintén vonatozni akarna a kolléga mögött, ilyen esetben kapcsolj vissza, és 130-ra gyorsulva előzd meg a kamiont, és vadássz le egy másik, vonatozásra alkalmas tizennyolckerekűt.


Egyébként nem értem az aggályaidat, már nagykorú ezerhármasom is vígan bírja az autópálya tempót. A vége 170, a tartós 140-et is bírná ha a pénztárcám is akarná, de jobban kedvelem az egyszámjegyű fogyasztási értékeket a kijelzőn.

2021. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Beviz Elek ***** válasza:
73%

#5

Nem, egyáltalán nem kötelező, viszont a kamionosok nem előzhetnének nappal, ők viszik a mindent is a boltba hogy ne halj éhen, legyen ruhád, legyen telefonod amivel hülyeségeket írogathatsz az internetre és annyit megtehetsz értük hogy csak úgy miért ne nem tartod fel őket. Az autópálya azért van hogy gyorsabban elérd a célod, akkor használd arra. Ha ráérősen nézelődni szeretnél akkor arra kérlek hogy mellőzd a használatát.

2021. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
#6 minden szava arany. Aszerint kellene közlekedni
2021. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Igen, szerintem is 100-110-zel már nem tartasz fel senkit.

Amúgy én is úgy tudtam, hogy a kamionok 90-re le vannak korlátozva. De! Nem is olyan régen pályán 90-es korlátozás mellett (M6, alagút) 100-ra állítottam a tempomatot. Mögöttem egy cseh rendszámú nyerges már villogott, dudált, folyamatosan nyomta a légkürtöt, minden baja volt. Végül feladta és megelőzött kb 105-tel. Utána kiértünk az alagútból, vége volt a sebességkorlátozásnak és előzhettem én vissza. Szóval 110 már szerintem jó lehet.

2021. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
90 a minimum, de GPS szerint, ne óra szerint nezd. Ennyivel mennek a kamionok. 90 felett meg már oké. Aki járt már ilyen tempóval, az észreveszi, hogy rengetegen ennyivel mennek. A román traileresek, kisbuszok, gyenge benzinesek, de sokszor nagy, erős modern autok is 110 körül gurulgatnak. Egyáltalán nem túl lassú, inkább csak forgalmas szakaszon, pl az M1esen rossz így előzni.
2021. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!