Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan férfi, aki...

Van itt olyan férfi, aki viszonylag későn szerezte meg a jogosítványát? Mi volt ennek az oka?

Figyelt kérdés
Én 25 évesen tettem le, igaz másodjára. Sajnos azóta is még bizonytalan vagyok bizonyos szitukban. Pesten tanultam, nem volt túl jó oktatóm. Jelenleg még nincs kocsim, faterom autóján gyakorolgatok.

2021. aug. 4. 13:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%

Kérdezd meg a főpolgármestert. :)

Ja, ne, mert ő sokadjára sem tudta letenni.

2021. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Én 27 évesen szereztem meg. Azért akkor, mert addig nem kellett. 16 éves korom óta vezetek, volt egy bütykölt Zsigulink, azzal vettünk részt kisebb versenyeken. Nem kellett hozzá jogosítvány, se semmilyen licensz. Utcán addig főleg kismotorral közlekedtem. Miután meg lett a jogsim vettem meg az első saját autómat.
2021. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 én úgy tudom, hogy Karácsony Gergely apja autóbalesetben húnyt el. Teljességgel érthető, hogy nem akar ezek után vezetni.
2021. aug. 4. 14:15
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

#1 mindig kell egy barom, aki behozza a politikát a témába még akkor is, amikor a lőtéri kutya sem kíváncsi rá

tartsd meg magadnak

2021. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Hát, állítólag legalább 2x megbukott, de mindegy. Poénnak szántam a dolgot. Tesómnak sincs jogsija, bár ő soha nem is akart.
2021. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
És mindig vannak barmok, akik ahelyett hogy röhögnének vagy legyintenének egyet, humortalan savanyú jóskaként viselkedve jól megmondja és kikéri magának a dolgokat. :)
2021. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
#6 mit nem értesz azon, hogy ne ott politizálj, ahol a francot nem érdekli?
2021. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

#1 maradj a politika rovatban.

Kérdező: én harminc egynéhány éves fejjel tettem le, addig nem igazán volt rá szükségem, városon belül most is bringával közlekedek, illetve ha egyedül megyek valahova városon kívül először megnézem mekkora szívás tömegközlekedéssel menni.

2021. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

A "viszonylag későn" és a 30 év alatti, de még a 30 körüli életkor is inkább arra utal, hogy mások elvárásainak próbál valaki megfelelni.

Sokak véleményével ellentétben, szerintem akkor van értelme a jogosítvány szerzésnek, ha arra szükség is van, totál fölösleges 18 évesen jogosítványt szerezni, ha utána 10 évig nem vezet az illető.

Huszon-harminc évesen sokan szereznek jogosítványt, és rajuk már az jellemző, hogy "azért, mert kell, szükséges", nem csupán azért, "hogy legyen".

A viszonylag későn jogosítványt szerzők a 40 év fölötti korosztály.

2021. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

"akkor van értelme a jogosítvány szerzésnek, ha arra szükség is van"


Szerintem ez kicsit olyan, hogy ha az embernek megvan, akkor hamarabb kerül "szükség van rá" helyzetbe. Hamarabb kezd el vezetésen gondolkozni, elviheti apu/anyu/haver autóját egy körre. Munkával kapcsolatban is kaphat olyan feladatokat, amit nyilván jogosítvány nélkül nem lehet rá bízni.


Na meg nyilván amíg nincs, addig nem is nagyon tud másban gondolkodni az ember csak tömegközlekedésben. És onnantól, hogy van jogosítvány, lehet hamarabb elgondolkozik, hogy csak jó lenne egy autó.


Kicsit olyan mint az egyéb kényelmi funkciók. Mosogatógép, robot porszívó, szárítógép, klíma a lakásban. Elvan nélküle is az ember, de mégis egyszerűbbé teszik az életet.

2021. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!