Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek. Vásároltam...

Üdv mindenkinek. Vásároltam egy autót, de inkább eladnám. Az adásvételi ki van töltve, azonban az autó még nincs az én nevemen es biztosítást se kötöttem rá. El tudom-e úgy adni az autót hogy még nincs a nevemen és mi a folyamat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 6. 16:54
1 2
 11/12 krwkco ***** válasza:
87%

"El tudom-e úgy adni az autót hogy még nincs a nevemen és mi a folyamat?"

Ha rá tudod venni az eladót, hogy írjon alá egy új szerződést, amiben a Te vevőd szerepel.

2021. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok el a köznyelven "adásvételi"-nek nevezett dokumentum elejét.


Ez egy teljes bizonyító erejű magánokirat, ezért is szükséges törvényben előírt tartalmilag megfelelnie. Plusz tanúk igazolják.


Az "adás-vétel" hivatalos attól a perctől kezdve, amit beleírtak. Onnantól kell biztosítást kötnie az új tulajdonosnak.


Okmányirodában átíratásra ezután 15 napja van az új tulajnak, ahol "nyilvántartásba veszik" ezt a tényt, kap forgalmit-törzskönyvet, adózik, stb.


El tudja adni a kérdező okmányirodás átíratás nélkül, az adásvételik láncolatával. Teljesen hivatalos.

Csak nem ússza meg az átírás költségeit, plusz büntit kap.


A legjobb ilyenkor megcsinálni az átírást, és ugyanakkor ideglenesen kivonatni az autót, hogy ne terheljen semmi egyéb költség (biztosítás, súlyadó). Az új vevő átíratásakor meg automatikusan visszakerül forgalomba.

2021. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!