Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7 kilóból szerintetek milyen...

7 kilóból szerintetek milyen autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szal az van, hogy 7 kilóm van tisztán a vételárra szánva, meg plusz 2-3 kiló az átíratásra, esetleges szervizköltségekre egy ideig.


Kritérium:

-Olyan max 15 éves legyen

-Olcsó fenntartású, kis szervizigényű (kötelező dolgokat időben megkapná, rendesen lennének cserélve, ami kell, de azért a motort ne kelljen havonta szétkapni, mert egy rakás f.s az egész)

-Havi 5-600 km-t menne, de azt főleg főúton, nem városban


-Nem, nem tömegközlekedés kell, hiába nem sok a havi km, ilyennel ne is jöjjön senki, autó kell.



2021. aug. 8. 14:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint 15 évesnél ne legyen idősebb semmiképp
2021. aug. 8. 14:18
 2/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
74%
Opel Astra G, H
2021. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
#1: Akkor felejtsd el. Egy jó állapotú megbízható 20 éves autó is mindennel együtt belecsúszik 1 millióba. Egy 10-15 éves autó már elég modern ahhoz, hogy drága legyen a fenntartása ilyen korban. Eddig nekem ha most jól számolom, akkor 16 autóm volt. Voltak köztük mindenféle korúak, a zsír újtól kezdve az 50 évesig. Egy most 10-15 éves autó 2006-2011 között készült. Ebből a korszakból nem igazán tudsz racionálisan olcsó használtautót venni, mert ekkor már sokkal pontosabban tudtak mindent méretezni, főleg élettartamra. Ezeknek az autók vagy a halálukon vannak, vagy beletoltak mostanában egy talicskányi pénzt. Ha találsz olyat, amire az utóbbi igaz, akkor az jó vétel lehet, de azt nem kapod meg 1,5-2 millió alatt. Emiatt én azt mondom, hogy vagy újabbat kell venni (természetesen drágábban), vagy régebbit, amik még túl vannak méretezve és még (vagy már) jó állapotban vannak. Az olcsó használtautók kora már leáldozott. (Pár éve vettünk fateromnak egy B3-as Passat-ot, 320 ezerért. 1.8 szívó benzin. Volt benne 170 ezer kilométer, teljesen rozsdamentes (a mai napig is), alig költött rá azóta, pedig megy vele elég sokat. Most ilyen állapotút itthon már nem lehet kapni (Németországban már úgy 3000€ körül mennek), csak szétrohadt szarokat 500 ezer körül. De az én A4 B5-öm is 470 ezer volt 5 éve, most 1,2-1,5 milliót ér. Pontosabban ennyiért megy egy ilyen, de érni nem ér annyit szerintem. Majdnem annyira elszálltak az autóárak, mint a lakásárak.)
2021. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Mi ennyiért vettünk tavaly 3 éves Mazda 3-at. Tudom ajánlani, nagyon jó cucc. Semmi gond nincs vele azóta se, pedig nyilván használva van.
2021. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Ebben a viszonylag "olcsó" kategóriában én is az Opelra esküszöm,nekem azok váltak be a legjobban. BMW,Mercedes kilőve, max Audi,Wolsvagen JA és a Honda ami nekem szóba jöhetne...de aztán a te döntésed
2021. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgy repkednek a kilók, mint egy Rubint Réka klipben.
2021. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ha találsz olyat, amire az utóbbi igaz, akkor az jó vétel lehet, de azt nem kapod meg 1,5-2 millió alatt."


Ne viccelj már XD. 1,5 millióért már 2014 körüli autókat lehet kapni jó állapotban Ford Focus, utolsó szériás H Astra, Skoda Fabia, akár Octavia stb. Használtautón rászűrtem 1-2 millió közt 2012-2014 közöttieket, amik még viszonylag fiatalnak mondhatóak, de már olcsóbb az ára, és a fenntartás se az a horror, több, mint 1500 találat kapásból csak ebben a 2 éves rostában, meg ebben a szűk ársávban. Beb.szna, ha egy 2006-os autó ennyibe kerülne, hacsak nem BMW, Merci vagy Audi.


#5 elsőre nekem is az Opel jött be, csak gondoltam hátha valaki tud még ettől is optimálisabbat ajánlani. Egyszerű szimpla fapados cuccra gondoltam én is ezért az összegért, nem várok semmi extrát, vigyen el A-ból B-be, ahogy azt kell, ne álljon meg alattam félúton, értsenek hozzá a szerelők, legyen alkatrész választék. Akkor talán az 1,4 G Astra jó opció. Ford Focusba gondolkodtam még a II generációsban, de a G Astra 700 ezerért szerintem reális elvárás jó állapotban olyan 2006 körüli évjárat. Esetleg egy ugyancsak 2006 körüli Suzuki Swift talán. Annak is egy-két szériahibája volt, de könnyen orvosolható és nem költséges, azóta meg lehet orvosolva is lett már.


Amúgy BMW, Merci, Audi szóba se jöhet ennyi pénzért, Honda Toyota még ami opció, de azok drágábbak.

2021. aug. 8. 16:37
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi egy H Astra-t vettünk 2 hónapja 640 ezerért. Megnéztünk legalább 10-et, mielőtt megvettük volna. Ez volt a legjobb állapotban még ebben az árkategóriában. Volt olyan is (kb. ugyanennyiért), aminél a szőnyeget felemelve kiláttunk a földre. Ezen is láttunk egy kis festék felhólyagzódást, de csak 1-2 helyen, így megvettük. Hát kár volt érte. Valószínűleg nemsokkal korábban fújhatták telibe a kocsi alját. A szerelőm megütögette a küszöböket, végig beszakadt az egész, semmi anyag nincs. Az alja is szét van rohadva, csak le volt festve. Most ott tartunk, hogy keresünk hozzá olyan embert, aki ki fogja lakatolni nekünk. Eddig úgy néz ki, hogy reménytelen a dolog. Fél évre foglalt mindenki, aki meg 1 hónapon belül vállalná, az nagyobb összeget mondott rá, mint amennyiért vettük az autót. Az egyik ismerősöm is vett nem sokkal utánam szintén egy H Astra-t, az 1 évvel idősebb. 900 ezerért vette, meg még 200-at ráköltött, így lett neki egy jó autója. Most már bánom, hogy nem vettem inkább drágábban. Ne járj így kérdező. Vegyél olyan autót, aminél a kínálat teteje kerül a rászánni kívánt összegbe. Mást nem szabad megvenni. A szerelőm is kapásból azt mondta, hogy a "a hahu-n hirdetett autók 30%-a bontószökevény, 60%-a sokkal szarabb mint ahogy kinéz és anyagilag nem éri meg megvenni őket, és a maradék 10% az, amiért már szabad pénzt is adni". Az a szomorú, hogy igaza van :(
2021. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as: sajnálom. Én is mindig azt mondom, hogy inkább többért kell autót venni, mert hiába vesz valaki 20 éves autót 800-ért, utána ha rá kell még költeni 700-at nincs előrébb vele.

Én, 1.8 millióért vettem. 5 év alatt a kötelező dolgokon kívül nem kellett költeni rá (vezérlés, olajcsere, szűrők csere)

2021. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

suzuki swift 2005-

suzki ignis(a régebbi kiadás)


Ezek a legolcsóbban fentartható autók a használtautó piacon.

2021. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!