Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy simson enduro-m....

Van egy simson enduro-m. Télen fel akarom újítgatni. Mekkorára lehet felfúrni a blokk marása nélkül? Melyik szín a legjobb fekete vázhoz és sárvédőkhöz? Azt mindenképp feketére akarom. Én egy szép citromsárgára gondoltam. Az gáz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha neked sárgán tetszik legyen sárga:)
2010. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

dehogy gáz. Olyan legyen, amilyent te akarsz.

Legyed egyedi, tehát ne jöjjön szembe az utcán egy ugyanolyan...

Felfúrás: felfúrni 70 esre is fel lehet blokkmarás nélkül, csak nem fog úgy menni. Ill. fordítva is igaz akár egy alapméretesnél is meg lehet maratni a blokkot, hogy jobban menjen.

Ezt döntsd el, hogy mennyit akarsz rászánni, de szerintem legyen egy fúrás, mondjuk 60 asra (az nem nagy, nem kicsi), + dobj rá 4 felömlőt...(olyannal csináltasd, aki ért is hozzá!!!)

Ez így faxa lesz, és kijön sztem 15 ezerből a blokkfelújítás. + festés (ha csak anyagköltségen számolod kb 5 ropi, és sokat mondtam....

egy 20 ezresből tehát van egy tök vagány géped, amire jó ideig nem kell majd költeni.

2010. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

A 70-es henger nem megy rá a gyári, maratlan blokkra, mert túl nagy a furata.

A 60-as még rámegy.

Az enyém metálkék, fekete vázzal, de itt egy oldal, ha nem is a legjobb, de legalább ad vmi támpontot, hogy hogy is nézne ki a gép.

[link]

Jah, és egy 4F-re alakítás 8 ezer, egy furatás 41-es dugattyúméretre kb 5-6 ezer, az már kapásból 13-14, és ez még csak a henger.

Egy 60/4F hengerhez ráadásul nem jók akármilyen csapágyak.

Most nem azt mondom, hogy Koyo kell bele, de SKF minimum.

Tudom, mert az enyémet kb 2 hónapja újítottuk fel, nem rossz csapágyakkal, de nem is a legjobbakkal, és máris kotyog.

Mindegy, a lényeg az, hogy ha szeretnél egy megbízható gépet, ami jól is megy, akkor az benne lesz egy 25-30 ezerbe.De szerintem még ennyiért is megéri, én már kb a dupláját költöttem rá, és nem bántam meg.

2010. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2010. aug. 29. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
szép zöldre fesd! vagy narancs-feketér ;) kis mintát is tehetsz bele :)
2010. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!