Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy1979-es gyári állapot...

Dani28 kérdése:

Adott egy1979-es gyári állapotú Simsons50B.Garázsban állt de minden gumi és tömítés előregedett.Fényezés és váz matt. Ülésbőr alja szakadt. Nem tudom eldönteni mit csináljak vele.Mennyire újitsam? Vagy elrontom az értékét?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 18:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát így ér többet ha hozzá se nyúlok..(most nem indul az állástól) vagy ha perecre szedem és mindene gyárira van cserélve ami most előregedett.
2021. aug. 8. 18:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi akkora érték egy szakadt gyári simsonban ami be sem indul, nem értem az embereket. Egyébként akkor járnál a legjobban ha felújítanád kicsit külsőre és a blokkot is átnéznéd.


Szivem szerint én jobban vennék egy S50B-t már mint egy S51-et, mivel sokkal jobban tetszik a kinézete csak a blokkhoz nem kapok annyi alkatrészt mint az 51-eséhez.


És ne gyárira cseréld mert nincs garancia arra, hogy a 42 éves alkatrész ugyanolyan tartós lesz, mint pl egy új utángyártott. Ezalatt a külső alkatrészeket értem, ha a motorban kell valamit cserélni akkor csak és kizárólag minőségi német alkatreszeket szabad beletenni és újat.


Így érne szerintem a legtöbbet ha egy működö és kicsit helyrepofozott motor lenne. Sok sikert és több szerencsét, mint nekem volt!

2021. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt 4db Simsonom is, amiket az utóbbi másfél évben adtam el. Továbbra is van egy, ami a sajátom, és nagyon nem gyári, azt nincs szívem eladni, nem is ér annyit (pedig jobb használni egy gyárinál, de ilyen ez a veteránpiac).


Úgy jársz legjobban, ha kicsit helyrepofozod jó minőségű utángyártott alkatrészekkel (nem mindig könnyű találni), ahol kell, és a blokkot megcsinálod, mindenképpen legyen indítható, egy tesztkörnél legyen jó vele menni. Aztán lehet eladni a németeknek a világ összes pénzéért, ha tényleg gyári.


A 4 amit eladtam, mind elég romos állapotban került hozzám még 2010 környékén, amikor hobbiból szerelgettem ezeket. Volt, amelyik konkrétan egy tálca sörért meg egy doboz cigiért. Arra a motorra például költöttem még ~100 ezer forintot (kapott alapos polírt a gyári fény, új fékeket, blokkot felújítottam, és még sok apróság), 300 ezerért vitték el tőlem egy évvel ezelőtt. Beteg. Én még emlékszem, hogy a sajátomat esztétikailag kicsit kopott, de tökéletesen működő állapotban 50 ezer forintért vettem 2013-ban. :D

2021. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tervezem az eladását egyenlőre.

Blokkot életre keltem az tutti

2021. aug. 12. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!