Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecsereltem a fektarcsat es...

Lecsereltem a fektarcsat es most surolo kopogo hangot ad ki, helyre fog razodni par tiz km utan?

Figyelt kérdés

Fektarcsat csereltem ami nagyon vallas volt mar. A fekbetetek azok vastagok voltak azokat nem csereltem. Viszont kiadja most ezt a kopogo surolo hangot, nem tudom helyre fog-e razodni vagy elrontottam valamit szereleskor? regi 20 eves autorol van szo egyebkent.

Ja es a fek is gyengebben fog azota!


2021. aug. 8. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tárcsacserekor sose szokás a régi betéteket meghagyni azokat is cserélni kell


A régi betétek már kopottak, nem egyenesen illeszkedneka tércsára

a fékhatás is gyengébb, hangos is, sőt barázdát is koptathat az új tárcsába a régi kopott betét



Cseréld kia betéteket is

2021. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás csak féktárcsát cserélni.

Vagy bekopik vagy nem.


Egyébként először én is elcsesztem és maradt egy kis rozsda a kerékagyon mikor felraktam a tárcsát és volt súrlódó hangja.


Utána levettem és normálisan meg lett takarítva és úgy jó.

De én tárcsát és betétet együtt cseréltem.


Ha ki tudsz menni egy olyan útra ahol a madár se jár és tudsz fékezni pár nagyobbat akkor meg lehet próbálni.

2021. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2021. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Tárcsát betéttel együtt cseréljük, aztán elhagyatottabb helyen "összevasaljuk", azaz egyszerre fékezünk, és haladunk.

Hátramenetben is. Persze, nem izzásik, és nem folyamatosan, hanem ritmikusan a fékre lépve, értelemszerűen bal lábbal.

2021. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
pár ezer forintot akartál spórolni és cserében elcseszted az új tárcsákat. Elvileg lehet javítani őket, megfelelő áron...
2021. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha közel gyári vastagságúak a betétek, akkor síkba lehet csiszolni őket, majd feltenni az új tárcsához.


Nem ment tönkre a tárcsád ettől, és természetes, hogy sz@rabbul fog. Miért?

Mert a tárcsa/betét nem fekszik fel egymásra, csupán a betét kiálló része súrlódik a tárcsán. Egyszerű fizika.

2021. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!