Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sötétített hátsó szélvédő...

A sötétített hátsó szélvédő segít abban, hogy a nap miatt ne fakuljon ki a fekete kárpit?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 10:17
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Valamennyit biztosan. Nem tudom, a szélvédő milyen mértékben UV-szűrő, a jó ablakfólia mindenképpen ad hozzá UV és IR szűrést is.


Ebből az UV a fő fakulási ok.

2021. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
55%

Amúgy az nem baj, ha B-oszloptól előre meg kifakul?

Ott nem lesz ablakfólia, mert tilos.


Szerintem nincs mit tenni.

2021. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen segít ha márkás a fólia, és szakműhelyben szakember rakja fel. Ott segítenek is kiválasztani, milyent szeretnél, többféle UV szűrésű van, óriáési a választék, eleve a sötétebb fólia kevésbé engedi át a fényt befelé. Nekem utcán álltak az autóim hosszú évek óta, érezhető ha fóliázott, sok napfényt és UV sugarat kiszűrt. A B oszlop előtti oldalüvegeken is engedélyezett, csak megvan hány %-ig, azt hiszem 30. A szélvédőn a napellenzőt lehajtod, addig a csikig engedélyezett a sötétités amennyit a napellenző takar ki, én is rakattam minden autómra minden oldalra ahová csak engedélyezett volt. Azért jó a szakműhely, mert ott mutatnak mintákat, tanácsot is adnak és műbizonylatot is, nekem a KPM a műszaki vizsgákon meg a rendőri igazoltátatás is elfogadta mindig. Legtöbb autón van is gyárilag ilyen réteg, úgy látod meg, ha lehúzod kissé az első ajtón az ablakot, kinézel, és az üveg kissé sötétebb nem sima üveg.
2021. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!