Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire szervíz...

Szerintetek mennyire szervíz igényes egy 2006os E osztály 320 cdi motoros mercedes-benz?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek de aggódok hogy a gatyámat is rá költhetném. Ebben kérem segítségeteket, hogy szerintetek megéri egy ilyen autót venni?

2021. aug. 9. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez azért lenne kockázatos, mert már idősek, és ki tudja az évek alatt mit kókányoltak bennük. Na meg ez a széria híres az elektromos nyűgeiről, ha nem nézed meg mit veszel, zsebbe nyúlós lehet.
2021. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tervezz be éves szinten 500.000 Ft-ot szervizre és akkor nem lesz gond. Akadhatnak persze zsebbe nyúlós tételek így is, de átlagban elegendő lesz az összeg. Ha az évek során rátalálsz az olcsó alkatrészforrásokra és a tényleg hozzáértő szerelőkre, azzal sokat spórolhatsz.
2021. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, öreg német prémiumautó. Lesz szervizköltsége, ha nem rögtön megvétel után, akkor majd 1-2 éven belül.


Ahogy a kettes írta, legyen nálad fél miska ha befigyelne valami komolyabb probléma, de csak a kopó-fogyó dolgok is kivehetnek a zsebedből százezreket. Ez egy ilyen dolog, ezeknek az autóknak a fenntartása azért annyi amennyi, mert újkorukban 15-20 millióba kerültek. Ha nagyon félsz a fenntartási költségektől, akkor én nem ajánlanám, mert semmi nem garantálja hogy nem jársz rosszkl.

2021. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

Valószínűleg ritkán lesz gond, de akkor nem olcsó.

Szépen félre kell rá rakosgatni.


De azért nem ez a merci orvosi lova, vannak olyan motorvariációk, amitől mindenkit óva intenek, ez annyira nem gázos.


Manuális váltós?


Ha nem, én inkább a váltóaszervíz költségétől félnék.

2021. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért gondoltam mercire mivel az egyik ismerősöméknek is mercijük van ( 280-as, 2005ös) és kevesebb baja szokott lenni mint az enyémnek ( 2001es 2.5ös mondeom van) és le szeretném cserélni de nem tudom melyik autó lenne a legjobb nekem. Mindenféleképp dízel kell nekem mivel egy héten 500km vezetek. Ja és persze nagy csomagtartós mert egyrészt nem szeretem a kicsi autókat másrészt van hogy pakolni kell a csomagtartóba.
2021. aug. 10. 22:34
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
A Mondeónál sokkal jobb lesz, az tuti.
2021. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én imádom a mondeomat szóval nekem egy szinten vannak.
2021. aug. 12. 00:08
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Imádhatod, de most a szervizigényességről és probléma-gyakoriságról van szó.

Nem véletlenül zuhannak föld alá a használt Mondeo árak.

2021. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt a Mondeo generációt én is ismerem, nekem is volt egy évig.

Annál a Merci minden tekintetben jobb lesz, hidd el nekem. Én is szerettem (nagyon szép kék 2,5 V6 benzinesem volt belőle sok extrával), de annyi gondom azóta semelyik autómmal nem volt - pedig volt azóta sok olyan verdám (régi BMW-k [E36, E39, E46), Rover 75 2,5 V6 Crown ami most is megvan, Merci W211 E320 CDi - ez amit te akarsz, annál egy generációval régebbi), aminek van/volt az átlagnál magasabb szervizigénye (és megemlíteném: a Mercinek volt a legkevesebb gondja, pedig abban volt a legtöbb méter, a Rover mellett, mert az is évek óta hibátlan, de abban kevés km is van). Még a BMW-k is kevesebbszer kértek szervizt, pedig az E36-om például elég problémás volt. Az a Mondeo nem egy sikersztori, amikor éppen jó akkor lehet szeretni - én is szerettem - de borzalmasan megbízhatatlan, nekem főleg az elektronikával voltak gondjaim, és az folyamatosan. De például egy mostani munkatársamnak is van ilyen Mondeoja, neki TDCi motorral - ő is már szabadulna tőle, pedig az is nagyon egyben van ránézésre.


Szóval jó csere lesz, esélyes hogy ritkábban lesz gondod azzal a Mercivel mint a Mondeoddal, csak arra figyelj, hogy a Mercinél 1-1 szerviz bár ritkább, de költségesebb lehet. Cserébe nagyságrendekkel jobb autó.

Nagyon vigyázz viszont, hogy ne ex-taxit vegyél. Imádták ezt az autót ezzel a motorral is a budapesti taxisok, nem véletlenül, de rossz ha olyat fogsz ki.

2021. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, megkevertem: te is W211-et szeretnél, 2006-ban is az volt még (Kevertem a BMW E60-nal).


Akkor viszont megnyugtathatlak: baromi jó autó. Én 3 évig használtam az enyémet napi szinten, 260e kilométerrel vettem, 315-tel adtam el, leginkább pályát, de azért várost is kapott rendesen, kisebb elektronikai gondok jöttek elő, meg a kopó-fogyó dolgok, egy futómű felújításba azért bele kellett vágnom, az nem volt olcsó, nyilván lehetett volna olcsóbban, de a legjobb minőségű alkatrészeket vettem, Mercibe azt illik.


A Mondeoval össze sem mérhető a kényelem amit nyújt, és ez még a Mercinek az a masszívabb korszaka volt, itt még nincs random recsegés, meg basszusra vibráló ajtókárpitok, mint a legújabb MBUX generációkban.


Persze az van, hogy ezeknek a többsége már sok tulajt látott, és sajnos jellemző, hogy pont azért, mert ez a 320-as motor híresen sokat kibír, amolyan japánautósan leszarja a karbantartást a sokadik tulaj, aztán ezt az autó idővel megbosszulja - mondjuk valamelyik későbbi tulajnál, aki most te lehetsz.


Szóval aranyszabály: az ársáv tetejéről keresgélj, olyat, aminek teljesen követhető az előélete. Persze ezt könnyű mondani, de csak így érdemes ilyen autót venni. (#9 voltam)

2021. aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!