Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corolla E12 1.4 motorgenerál?

Corolla E12 1.4 motorgenerál?

Figyelt kérdés

Olajat eszi úgy 250km/l nagyságrendben, a motor kicsit erőtlen, nagyobb gázadásra füstöl, hidegindításkor 1mp-re morgó csörgő hangja van, a motor hangja sem a legszebb melegen. Kipufogó egy helyen kifúj, sárvédő ív egy helyen korrodált egy pár centis sávban. Futómű stabilizátor pálca csere után is kicsit kotyogós hangú, vannak kátyúk ahol szinte zuhan az autó, vesekő leszedés garantált, viszont nem mászkál le az útról.


Megéri ezzel foglalkozni? Vagy hagyjam leélni és akkor bontó? Ha meg is csináltatom kb. mennyibe állnék meg vele? Köszi.


2021. aug. 12. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen általában 300-500e, mármint a motorgenerál, és akkor még ott a többi.
2021. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"Megéri ezzel foglalkozni?"

Ha egyébként az alváz, a tartóelemek és a többi fontos rész nem rozsdásodott át, akkor talán megéri.

Főleg, ha számodra megfelel egy presztizs nélküli autó, ami elvisz oda, ahova kell.

A motorfelújítás minőségibb alkatrészekkel kb. 300 ezer is lehet. Természetesen nem szakszervizben. De szóba jöhet egy bontott motor is, garantáltan karambolos és nem motorhibás autóból. Az talán kijön 60-100 ezerből.

A kipufogót meg tudod hegesztetni vagy veszel egy utángyártott dobot. 10-20 ezer.

A futóműhöz nehéz hozzászólni, ott fel kell méretned, hogy mi a hiba. Amikor utoljára vizsgázott, szabályosan átment?

Ha beadod egy bontóba, utána szükséged lesz autóra? Ha igen, az elköltendő pénz plussz amit a bontó ad elegendő egy megbízható koscira? Amivel nem lesznek javítási költségek rögtön az első pillanatban? Nem hiszem.

Ha javíttatod, van jó szerelőd, akiben megbízol?

Ezek a szempontok, ami alapján dönthetsz.

2021. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az autó hiányozna azért, de meg tudnám szervezni az életem nélküle, mint ahogy eddig is.


Műszakit az előző tulajnál kapott, lövésem sincs milyen volt akkor. Így a következőre nem merem elvinni, hogy úgy kokszol mint egy tuningolt tdi.


Ez a 300-500 ezer körüli javíttatás nem túl vonzó, ráadásul is végtelenül egy unalmas autó, menni se megy, pályázni nem merek vele, műanyagok zörögnek mint egy kettes golfban.

Pénzem úgy lenne rá, hogy még amiennyiért elmenne +1 millióval meg tudnám a vételárat dobni. De ebből a pénzből megint valami kezdődő ócskaságot lehetne venni, vagy valami nagypapa 1.4 Fabia I. mert annyira elszálltak az árak. Így viszont nehéz spórolni, hogy heti 3000 legalább elmegy motorolajra és még tankolni is kellene bele.


Megbízható szerelő? Van ilyen? Amikor hetente ette a gyújtótrafót akkor inkább magamnak csináltam meg, meg apróbb dolgokat szintén én javítgattam.


Eladni 350-ért lehetne kb, de megint csak tesók hívnának nekem meg semmi kedvem hadakozni.

2021. aug. 12. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: hegyre vagy dombosabb vidékre nem merek vele menni, mert utána letilt az autó 2500-nál. Meg kell állni, várni hogy kicsit hűljön, és utána lehet csak tovább menni vele.
2021. aug. 12. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!