Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme levizsgáztatnom...

Van értelme levizsgáztatnom az autómat?

Figyelt kérdés

2020 decemberében járt le a kocsi vizsgája, de 2020.október 15-től 2021.április 15-ig kivonattam a forgalomból (télen nem használom)

Illetve lakatosnál is volt, és csak 2021.július közepe óta van nálam.

Így tehát a vírushelyzet miatt most vizsga nélkül tudom használni.

Elakartam vinni most műszakira, de októberben megint kivonatom, és áprilisig nem fogom használni, szóval olyan feleslegesnek tartom, fél évet elbukok vele.

Nem mintha számítana, de nincs is értelme szerintem.

Ha feloldanák a "vészhelyzetet" akkor is még innentől lenne 60 napom, akkor meg már október 15 van amikor amúgy is kivonatnám.


Meg ideálisabb nekem az áprilisi vizsgáztatás, jobb lenne ha 2 évente mindig a téli álom után kéne vinnem, és nem előtte.

Az olyan "praktikus" hogy 2 évente friss vizsgával kezdem a szezont.

(ha 2022 áprilisában már nem használhatnám műszaki nélkül akkor max egy útvonalengedéllyel viszem el)


Ugyanakkor olyan tróger dolognak érzem hogy vizsga nélkül járok vele, és ezért merült fel bennem a kérdés, hogy van e értelme?



2021. aug. 16. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nem válasz, pusztán csak kíváncsiság: miért vonatod ki, hogy hogy abban az időszakban soha nem jársz vele, az év másik felében meg igen.


Tényleg csak kívâncsisâg.

2021. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A biztosítást nem kell fizetni, meg a súlyadót sem fél évig.

Átlag évi 30 ezret spórolok így amit amúgy a "semmire" fizetnék be.


(Értsd: a biztosítást hiába fizetem, ha az én autóm törik apró pénzt fizetnek érte, a súlyadóval kapcsolatban pedig az utak minőségét nem kell bemutatnom, szintén kidobott pénz)

2021. aug. 16. 20:52
 3/3 A kérdező kommentje:

*Eredetileg pedig azért mert hobbi autó, de nem OT minőségű, és soha nem is lesz az.

Mivel lakatolva is van, jóval később fog újra szétrohadni ha télen nem kapja a sót,latyakot,havat, így a garázsban békésen megvan.

2021. aug. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!