Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért éri meg első kocsit...

Mennyiért éri meg első kocsit venni?

Figyelt kérdés

Mármint egy első kocsit valakinek akinek még sosem volt kocsija.


Mármint egy olyan kocsira ami megbízható , első kocsinak ti mennyit költenétek?

(Én maximum 1 millió környékére gondoltam elsőre , de nem tudom hogy annyit rá kéne-e költenem)


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. aug. 16. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen annyit gondolkozni, ha jól megtanúltál vezetni, akkor az autó nem olyan, mint egy motor, hogy biztosan elesel vele párszor. Én azt ajánlom, annyiért vedd, hogy ne kerülj bajba, ha esetleg valami nagyobb kár van benne, tehát kicsit olcsóbbat, hogy megengedhetsd magadnak az esetleges további költségeket
2021. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem onnantól hogy kipostázták a kártyát, úgy ment is a fiókba, pénz és elképzelés volt, mert amúgy képben vagyok az autókkal motorokkal kapcsolatban "katalógusból" 1 évig keresgéltem, vége felé már untam is, és lehetőségem nem volt gyakorolni, mert ide sem adták az autókat, családban sem.

2,5M volt a Civicem, feketében, a német hapsinak garázsa volt ott kint így 11 éves autó úgy néz ki mint ha 5 lenne, azóta sem kellett rá költeni olajok, folyadékok ablaktörlő árán felül semmit. Viszont ez kivételes eset, a hapsi is elmúlt 50 így mondhatni nem lelakta hanem közlekedésre és eladhatónak szánta a kocsit.

Tőlem meg is akarták venni, mert nem igen lehetett kapni akkortájt 2 éve, és annak ellenére hogy még azon a héten fizetett volna a csávó, csak mondjak egy árat, még sem vállaltam be.


Ha kevésből kell tisztességesen összerakott autót venni, akkor japán márkákat kellene nézegetni, azoknál a vezérlés sem bajlódik, úgy mint más nevek esetében.

2021. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1 millió jó alap egy első autónak. Én azért kicsit alá lőnék legalább 100-150 ezer forinttal, ha valami javítani való előjön rajta, akkor azt tudd finanszírozni. Például egy vezérlés csere, ha nem ismert, hogy mikor volt utoljára, akkor azt nem árt cseréltetni, ha hosszabb távra tervezel vele, mert ha ott a szíj, lánc, láncfeszítő, vízpumpa meghibásodik, akkor komolyabb károk keletkezhetnek. De ez csak egy példa, lehet más hiba is. Attól is függ, hogy mire akarod használni az autót. Ha hosszabb távokra, akkor a dízel jobban megéri, az nem szereti a rövid városi meneteket. A benzines se annyira, de az azért jobban bírja ezt a beindítom, megyek 2 km-t, majd leállítom periódusokat. Egy mondattal, ha rövidebb távokra használod, akkor benzin, ha hosszabbakra, akkor dízel. A VW csoportnak vannak megbízható dízelei a 2000-res évek elejéről, meg azért az újabbak is jók, csak azok jóval drágábbak is. A legendás 1.9 TDI kimegy a világból. Amit jobban kerülni kell, az a 2.0 PDTDI, de motorkód függő. Az 1.6 benzin (nem az FSI), hanem a sima 8 szelepes szívó benzines is egy megbízható konstrukció a VW-nél. El kell döntened, hogy egyáltalán mi tetszik kinézetre. Választhatsz japánt is, azokkal talán nem fogsz mellé, ha benzinest veszel, ők legendásan megbízható benzinmotorokat tudnak gyártani. Dízelt már kevésbé. Náluk viszont a rozsdára kell figyelni. Ha megvan, hogy mi tetszik, előtte nézz utána alaposan, hogy mennyira hajlamos meghibásodásra, mik a típushibák, stb.
2021. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki 200 ezret van aki 2 milliot költ első autóra. Annyiert vegyél ami bele fér a rá szánt keretbe és tetszik, neked megfelel .
2021. aug. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyetem mellet gyűjtenék rá.

Második év közepe táján már összejönne annyi hogy egy 1/1.5 millió körüli autót vegyek.

Azért gondoltam 1 millió körül re , mert abban az ársávban láttam 2000-2010 közötti jó állapotú használt autókat , olyanokat amik még jól is néznek ki.

Nameg , úgy szeretném megoldani hogy legalább pár tíz évig az első kocsival huzzam ki .

Én cadillac-re vagy Lincoln-ra gondoltam , mert azért elég jól néznek ki , és abban az ársávban ahogy néztem a többi márka ajánlataihoz képest tele vannak pakolva mindennel. Mondjuk , lehet csak én néztem a rossz helyen , de egy jól kinéző , tempomatos kocsi azért a célok közt lenne ebben az ársávban nekem.

Gondoltam hogy ha már úgyis lesz kocsim akkor akár egy jó pár száz kilométeres út is beleférjen(például horvátország) , mondjuk ahogy néztem belőlük leginkább csak benzines van.


Mondjuk arra is gondoltam hogy első kocsinak nem jó ötlet drágább darabot venni , hisz , friss jogsi.

2021. aug. 17. 19:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Pár tíz évig akarod kihúzni, amit amúgy is kb. 15 évesen vásárolnál? Azért az meredek:D Én mondjuk nem találkoztam Cadillackel 1 millió körül, ami 2000 és 2010 között lenne. De ha lenne is, megeszi a gatyádat, illetve ha szervizelni kell, nem lesz olcsó, alig találni hozzá alkatrészt. Kezdem azt hinni, hogy ez egy troll kérdés, már a pár tíz év használat miatt is...
2021. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6.


Volt már a családban olyan kocsi ami több mint tíz évig volt használva , és az sem akkor gördült le a futószalagról éppenséggel amikor meg lett véve.


Én csak a neten vadászgattam , és kettő cadillacat találtam ami 2000-2010 közt készül és 1 milla környéki.

Egyik 2005 a másik meg 2008 , ahogy elnézem az állapotukat , én simán kinézném belőlük hogy kibírnának 10-20 évet ha egy picit foglalkoznak velük közben.

2021. aug. 19. 17:38
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Én nem vennék ilyen autót, de te tudod :D Leírtam a véleményem szerinti ésszerű megoldásokat, aztán a döntés rajtad áll.
2021. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8.


Megoldást pont hogy nem írtál , csak jelezted ellenszenved a régi kocsik hosszú távú használata ellen.

2021. aug. 19. 22:41
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 De igen, én írtam a 3mas választ.
2021. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!