Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vennétek ilyen helyzetben?

Mit vennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sosem voltam nagy motorfanatikus, viszont a sors úgy hozta, hogy el kell gondolkozzak egy ilyen lehetöségen.


Szeptemberben fösulira megyek Bécsben, viszont olyan szakon leszek, ami heti 2 napot vesz igénybe, akkor is csak délután. Elötte munka.

Nos, mivel vonaton dolgozom, igy nem gond jelenleg a pályaudvarra jutás, 30 perc alatt megoldom ajtótól ajtóig metróval. Viszont fönököm elöléptetett. Igy a jövöben már nem leszek vonaton, viszont 4:30-kor kezdem a munkát vagy este 6-kor és hajnal 2-ig…


Mivel Bécs olyan helyén lakom, ahol nincs éjjel tömegközlekedés, az Uber, Bolt, stb pedig 20-25€-ért vinne be a pályaudvarra, gondoltam, vennék valami nem emberi erövel hajtott jármüvet. Jogsim van, autót nem veszek, mert pl egy használható Peugeot 206 is 2000€-tol kezdödik, és a suli a megsporolt pénzem jórészét elvitte. Ekkor jött a robogó ötlete. 49 ccm, zsebcitkáló, ami reggel elvisz korán a munkába (kb 20 perc), délután meg hazahoz. Elektromos roller nem nagyon játszik, mert a téli hatótáv nagyon kevés lenne…(kb 14km csak oda az út).


Hogy mennyi pénzem lenne? Max 1000€-m ~ 350 ezrem.


1. Ki milyen robogót ajánl?


2. Miért?


3. Hogyan fogyaszt egy ilyen repedt fazék?


4. Ha szervizbe kerül…milyen költségei lehetnek? (Tudom, nem sokan vagytok itt Ausztriában, de Magyarországon kb hogyé van?)


5. Télen robogózni?


Kinek mi a tapasztalata a városi robogózással?


Az értelmes válaszokat elöre is köszönöm!



2021. aug. 19. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Yamaha Aerox

2. mert az egyik legmegbízhatóbb

3. 3 liter körül, de hallottam már 1,5 és 7 literről is

4. 1000 ft-tól GTK-ig bármi

5. lehet venni téli gumit (pl. michelinnek van), de veszélyes és izületeid tönkre mennek

+ kérdés: nagy robogóval mentem csak városban, de azzal is volt több incidens. Autósok sokszor nem vesznek észre, ha lassú vagy, sávon belül rádelőznek.


Mindenesetre nem ajánlom; a motor nem olcsó dolog, még 50-es robogó sem. Persze, megveszed a vasat 150 ezerért, de utána költesz még 200 ezret védőruhára. Aztán ha télen is mennél, kell venni téli motoros öltözetet, ami szintén drága.

Továbbá, olyan órákban akarsz vele menni, amikor rendszeresen fáradt leszel. Ez növeli a hibázás lehetőségét és ha ezzel hibázol, lehet, már nem lesz alkalmad megbánni.

2021. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoval akkor mégis inkább autó?
2021. aug. 19. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
télen fel kell öltözni, annyi a nagy titok. Kesztyű, térdvédő alap.
2021. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ausztriában rengeteg (megdöbbentően sok) Derbi Senda meg Rieju MRT 50 supermoto szaladgál, főleg tinédzsereknek van ilyen. Ez ugyan nem robogó, de gondolom miután tengernyi van belőlük, olcsón hozzá tudnál jutni viszonylag újabb darabhoz. Ez csak tipp, de egy próbát megér. Azok is elég megbízhatóak, és cserébe tudják a 70-et kb.


Robogónak annyi előnye lenne, hogy lehet rá venni térdpaplant, ami hidegben, esőben eszméletlen sokat számít. Télre van téli gumi, illetve nagyobb féktáv. Fel lehet úgy öltözni, hogy ne ártson meg az ízületeidnek a hideg. Aláöltözőkkel, térdmelegítővel. A térdpaplant mindenképp nézd meg, ha robogót veszel, annál jobb nincs a hideg ellen. Kézre is van ilyen kormányra rögzíthető zsák, azzal a kettővel Szibériában is motorozhatnál. Nekem konkrétan 4 fokban melegem volt farmerben és nyári kesztyűben.

Robogókhoz annyira nem értek, de a futárok szeretik a Kymco Agility-t, mert rengeteg hozzá az alkatrész. Legalábbis itthon. Lehet, Ausztriában az egy ritkaság.

2021. aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!