Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ügyfélkapun lekértem egy autó...

Ügyfélkapun lekértem egy autó adatait rendszám alapján, ezeket találtam. Mit jelentenek (több lent)?

Figyelt kérdés

Műszaki vizsgán a rendszám 2017-ben más volt, mint 2019-ben.


A forgalmazási korlátozások résznél az szerepel, hogy "Tulajdonjog fenntartva pénzintézet részére."


Ez a két dolog mit jelent?


2021. aug. 19. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért új rendszámot kapott, például betörött a szélvédő és a regmatrica miatt új rendszám kellett.


A "Tulajdonjog fenntartva pénzintézet részére" annyit takar, hogy hitelből van véve a kocsi. Ahogy a neve is mutatja, a bank tulajdona a kocsi, amíg a használó fizeti rá a részleteket.

2021. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a szélvédős matricát áthelyezik új szélvédőre, de ha nem sikerül, lehet új matricát kérni... nem tudom miért kaphatott új rendszámot, de érdekelne
2021. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2#

Rendszámot egyetlen alkalommal lehet pótolni.

Pl egyhagyta, esetleg ellopták az egyik rendszámot, akkor kaphat másik táblát.

Viszont, ha mind a kettő elveszett, nem pótolható még úgy sem, hogy évek teltek el a két eset között

Csere, és a régi rendszámot kivonják a forgalomból.

Régi H jelzésű rendszám helyett kérhetett EU-sat, akkor is változik, nem adják ugyanazt a kombinációt.

2021. aug. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Valamiért új rendszámot kapott. Ennek számtalan oka lehet. Tudok pl olyanról, akinek szimplán nem tetszett az előző betűkombináció és csak ezért igényelt újat.


2. Hitel van az autón.

2021. aug. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van.


1. átrendszámozták, ennek ugye sok oka lehet. A matrica elvesztése, vagy ki volt vonva de nem a régit kapta vissza, vagy elhagyta kétszer, ellopták mindkettőt, de hallottam olyanról is, aki paranoiából mindig cseréltet mikor megvesz egy új (használt) autót. Nem derül ki a kérdésből, hogy az az előző rendszám is sima rendszám volt-e, vagy valami más. Vannak egyedni rendszámok is amit az előző tulajdonos továbbvihet másik autóhoz

2. Hiteles autó


A szélvédős matrica úgy tudom, nem olyan egyszerű, mert magának a matricának is van egy külön azonosító kódja. 6-8 karakterű betűkből és számokból áll, a rendszám felett van apróval. És ezt a kódot ismerni kell, ezért csak úgy tudják legyártani ugyanazt a reg. matricát, ha az előzőt beviszi az ember. Ha elkallódott, elveszett, olvashatatlan lett, kidobták a törött szélvédővel együtt, akkor rendszám csere...

2021. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!