Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy márkaszervízből valaki...

Ha egy márkaszervízből valaki vesz autót és X év után visszaviszi es mondjuk újat vesz helyette.. akkor a beszamotott autonak az értékesítésig a márkaszerviz lesz ujbol a tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl. rendszam lekerdezesnel van 7 tulajdonos akkor lehetseges h volt harom tulajdonosa es 3x megint visszavette a markaszerviz es a 7. Tulajdonos en vagyok..

#tulajdonos #ügyfélkapu #Auto, rendszám
2020. nov. 10. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Például, ha az autót a szalon raktárából vették, akkor:

1. tulaj a szalon

2. tulaj a bank (mert ugye hitelre veszi)

3. tulaj a magánszemély, aki megvette

4. tulaj a kereskedő, akinek eladta

5. tulaj ismét a bank, mert megint hitelre veszik

6. tulaj a magánszemély, aki megvette


Ez egy lehetséges és életszerű eseménysorozat.

2020. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

ahol vettem a szalonautómat, oda vittem vissza évek múlva, és ott vettem egy újat..értesítettek mikor mehetek átvenni. Természetesen a leadandó autóval mentem, amit először át kellett adnom. Amíg a papirokat intéztem, a leadottat kitolták az udvarri eladótérbe, ahol egy család azonnal lecsapott rá..

Akkor most ki volt a tulaj arra az egy órára? A szervizben az új autómat átvettem, oszt annyi.


A régivel nem volt teendőm egy percig sem.

2020. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nincs rá azonnal vevő, akkor az ő tulajdonukba kerül. Lehet, hogy ott áll még hetekig, hónapokig.
2020. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Ha hitelre veszel autót te leszel a tulaj és nem a bank. A bank csak a pénzt adja.

Amit te mondasz az a leasing.

2020. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: "A régivel nem volt teendőm egy percig sem." akkor a szaloné volt már. Ha a te neveden van akkor veled kell szerződjön az új vevő. Szóval átírták cégre, majd eladták az új családnak.
2020. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.

A mostani autóm másfél évig állt a kereskedésben, mert niche kategória és nem volt rá más érdeklődő. Addig a kereskedés volt a tulajdonos, ez látszik is a lekérdezőben.

Viszont van olyan kereskedés is, ami bizományiba veszi, így ha eladod te maradsz a tulaj, a kereskedés csak tárolja, hirdeti és intézi a vevővel kapcsolatos teendőket jutalékért cserébe.

2020. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!