Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2x megbuktam a forgalmi...

2x megbuktam a forgalmi vizsgán azért mert borzasztóan izgulok, szorongok VIZSGÁKON. Van bármi tippetek hogyan szedjem össze magam a következő vizsga előtt?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki írna, hogy nem nekem való a vezetés stb.. nem erről van szó. Túl gondolom a dolgokat és nagyon izgulni, szorongani tudok fontos vizsgák előtt.. Az oktatóm maga azt mondta hogy rám bízná az autóját olyan jól vezetek, és sajnálja hogy nem mentem át mert tényleg jól vezetek. Viszont vizsgák előtt 2-3 nappal már másra sem tudok gondolni, hasmenésem van, fáj a hasam és szorongok. Vizsgán úgy érzem magam mintha harmadszorra ülnek az autóba, első vizsgán miután beültem már jobb volt, de a másodikon szörnyű volt.. van bármi tippetek?

2021. aug. 23. 01:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra hogy ha nem fogsz ennyire szorongani meglesz a forgalmid és túl leszel rajta, látod az oktató is dicsért, ez adjon erőt!
2021. aug. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg lépésről lépésre csinálni a dolgokat a fejedben is.Ne gondolj előre a vizsga előtt sem.Hogy Úristen mi lesz.Mindig csak arra koncentrálj ami épp van.Az adott szitura.Pl. mikor beülsz a kocsiba arra hogy becsatolod a biztonsági övet.Mikor elindultok,akkor arra hogy ne fulladj le,megfelelő időben válts,nézz bele a tükrökbe.Én már rég vizsgáztam,de akkoriban úgy volt a vizsgán is,hogy az oktató mondta az útvonalat,mindig az aktuálisat,hogy most jobbra,most egyenesen,most balra.És ez számomra nagyon megnyugtató volt.Mert nem kellett ezen szorongani,stresszelni hogy merre is kell menni? Meg hogy ott befordulhatok-e stb...

És ez akkora segítséget nyújtott hogy csak erre összpontosítottam.Az utasításait hallgattam és követtem,semmi másra nem figyeltem.És eltelt a vizsga.Nem gondoltam bele hol vagyok épp és mit csinálok,és ott ül a hátsó ülésen a vizsgabiztos.Hanem egyszerűen csak arra figyeltem amit az oktató utasításba ad.Na meg persze a közlekedési helyzetekre,hogy megtartsam a szabályos közlekedés formáját.

Neked csupán az a bajod,hogy ezeken kívül eszedbe jut hol vagy mit csinálsz,és annyira izgulsz,görcsölsz hogy nem tudsz kellőképp a vezetésre figyelni,és hibázol.A vezetés rovására megy a görcsösséged.És az a baj hogy a sikertelen vizsgák csak tetézik ezt a helyzetet,mert a következőre még görcsösebben érkezel.

Én azt javaslom hogy a vizsgán ne érdekeljen semmi más,csak az,hogy 1: alkalmazd azt a tudást amit megszereztél.2:figyeld az oktatód utasításait.Minden mást zárjál ki.

2021. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg orvossal, hogy mennyire izgulsz és tud-e olyan nyugtatót adni, ami (ismerve a szervezetedet) még nem megy a figyelmed rovására.
2021. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy izgulsz! Mondd magadban, hogy természtes, ha ilyenkor itgul az ember. Nekem bevált. Én sem elsőre mentem át, de a sikeres vizsgára már úgy mentem, hogy nem érdekel mi lesz. És átmentem. Nem néztem az időt, csak néha de nem gondoltam, hogy már csak 5 perc van, hanem vezettem.
2021. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Bízz az oktatódban, ő tudja a legjobban hogy mire vagy képes. Ha ő azt mondja hogy ügyes vagy, és rád merné bízni az autót, akkor az úgy is van! Próbáld meg kizárni a vizsgát, /úgy ahogy előttem már leírták/ fogd fel úgy hogy csak vezettek egy jót. Ne akarj a legjobb lenni, mert annál rosszabb lesz.

A vizsga előtt ha mégis stresszesnek éreznéd magad, akkor javaslom hogy igyál valamilyen gyógyteát (pl. Citromfű) vagy vegyél be egy fél szem nyugtatót akár a vizsga előtti napon is hogy kipihenten menj.

Minden rendben lesz, sok sikert kívánok!:)

2021. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andracsik Tamás ***** válasza:
31%
Roppant egyszerű ! A sok mese mátka helyett vizsga előtt fél órával kapj be 1 vagy 2 0,5-ös xanaxot. Sokszor segített nekem is. Én is ilyen izgulós vagyok.
2021. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Joságos ég... 1mg alprazolam vezetes előt... Tamás ne írj már vadbaromságokat! Az helyből ittas vezetés lenne. Egy rutinos sofőr aki mellesleg mar találkozott vele esetleg nem okoz balesetet, de nagyon rossz ötlet leszedalni egy tanulóvezetőt!

Kedves kérdező, ne aggodj, a vizsgadrukk idővel múlni fog. Elsősorban magadban kell bíznod, kizarni azt ami miatt felborul az idegrendszered. Sokan buktak mar meg, max statisztika leszel azt kövire sikerül. En azbeselytelenek myugalmát tanacsolnám.

Venyköteles nyugtatókat semmiképpen!

2021. szept. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fogsz vizsgázni?

Én is borzasztóan izgultam,és vezetni sem szerettem járni,de az tényleg jó tanács amit itt valaki írt hogy lépésről lépésre csinálj mindent . Nekem is így lett meg,hogy arra koncentráltam hogy az adott pillanatban mit kell csinálnom,pl balra kell kanyarodni akkor lassitok irányjelző kuplung visszavált nézek hogy nem jön semmi szemből körültekintőek tekertek a kormányt és kanyarodik is aztán megyek tovább...csak ezekre koncetralj mondd magadba ahogy tanultad. Plussz hidd el hogy képes vagy rá és ne azon gondolkozz hogy Úristen ezt is elcsesztem azt majd a vb figyeli te azzal ne törődj. Gondolj inkább arra hogy milyen jó lesz ha meglesz akkor benazhatsz annyit amennyit akarsz persze csak okosan de senki nem szól bele. Hajrá sikerülni fog

2021. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Pénteken hívtam az oktatóm, vlszg 2-3 hét múlva. De már csak a gondolattól is ráz a hideg.

Ráadásul apám sürgeti az egészet, és állandóan felhozza és teljesen lestresszel vele..

Én nem tudom miért félek tőle ennyire soha semmitől nem féltem igy, pedig 8evig elsportoltam..

A legutóbb annyira izgultam hogy úgy éreztem magam mintha 15orat vezettem volna összesen, viszont első alkalommal sokkal jobb volt..

Nem tudom mit csinaljak ebbe a pár hétben..

2021. szept. 6. 00:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kikapcsolni. Na nem teljesen. De ne arra koncentrálj mit hogyan, csak vezess. A vizsgán ne nézd az időt. Csináld, amennyire tudod. Nem kell a sajátodnál jobban. És ne gondold túl.

Én is izgultam, de az utolsó vizsgára úgy mentem, hogy megyek és levizsgázom... Amúgy nem érdekelt semmi. Néha, mikor a középső tükörben nem az utat láttam, hanem a vizsgabiztos fejét, akkor tudtam, hogy meg van még. Meg néha köhögött akkor óvatosabb voltam... Amúgy végig meg volt sértődve mert nem tudott kivinni ismeretlen útra, mert az oktatóm nem engedte. A végén azért bepróbálkozott, hogy parkoljak a vizsgahely előtt be balra hátra. Az oktató kapcsolt, és azt mondta "nincs hely" (Amúgy lett volna), erre azt mondta az öreg, hogy jó, akkor.menjek egy métert előre még és álljak meg. És szakadt az eső... stb... de átmentem. Teszem hozzá, nem tudott másodjára is megbuktatni. Pedig próbálkozott.

2021. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!