Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van cég amelyik gyárt még...

Van cég amelyik gyárt még valóban fapados autókat?

Figyelt kérdés

Ha nem akkor hogyhogy nem?


Úgy értem manapság a Suzuki és Volkswagen márkáknál is alapfelszereltség az

- elektromos ablakemelő

- fűtött és elektromosan állítható visszapillantók

amiknek direkt örülnék ha nem lennének a kocsimban.


Ezek nélkül is ellennék talán:

- centrálzár

- hangfalak és rádió

- klíma


Bezzeg a váltók még manuálisak.


Csak elvi kérdés. Érdekel. Nem akarok most kocsit venni.


Tudom volt az a tata nano, de azt egy biciklis is kettéhasítja. Nem a biztonságon kell spórolni, hanm a kényelmen. Meg talán vannak kínaiak, de azok EU-ban nem is lettek forgalmazva.



2021. aug. 27. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Tafe!

[link]

piros rendszám aztán hadd szóljon

2021. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, ezek már a Daciakban is benne vannak.
2021. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Európában nincs már ilyen, a fejlődés ezzel jár. Biztos volt, aki annak idején szerette a T-Ford pedálos váltóját és egykörös, csak a hátsó tengelyen ható fékjét, de megszűnt, eltűnt, a következő Ford modellek már modernebbek lettek, hiába volt pénzed, nem vehettél ilyet.

Na amit írtál, az pont ez: új autóban nem kapsz már ennyire fapadosat. Használtan régi Swift, B-Corsa, ős-Clio, 2-es Golf a te autód. Újban csak a kínai, indiai belpiacos gyártók készítenek ilyen járműveket. Nem csak a Nano-t gyártanak. Nem tudom gyártják-e még például a Hindustan Ambassadort, na annaál fapadosabb nagy kalap szart még nem láttál. Odakint taxiként használják.

2021. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Milyen elvi kérdés? Ez egy marhaság. Ennyi erővel kurblis kéne legyen egy fapados autó, az önindító is elég nagy luxus.
2021. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Beírtam kulcsszónak hogy "fapados" és valaki megtoldotta "légitársasággal"? Annak semmi köze. <facepalm>
2021. aug. 27. 19:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Daciát nem mondta senki, szerintem az emberek 95%-a annál alább nem adná. Ezért nincs fapadosabb autó. Mert nincs rá igény.
2021. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Manapság a Dacia a legfapadosabb. Hiába van bennük klíma, az már vagy 10-15 éve nem számít extrának.
2021. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Dacianal 1,5-2 éve már alap volt a manuális klíma és az első elektromos ablak. Feláras volt viszont a hátsó elektromos ablak és az automata (digit) klíma.

Az új szériás Dacia meg már biztosan ennél is jobb ilyen téren.

2021. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#4 te írtál marhaságot


Önindítást mindig használod.


De a visszapillantó motorját? Van aki beállítja a visszapillantót amikor megveszi és 10 évig nincs használva az a 4 villanymotor (2 mind2 oldalon), se a kábelezés, és a gombok is csak takarításkor. Oktatóautónál megértem persze, ha mindig más vezet, de 98%-ban tuti felesleg.


Bezzeg az autómata váltó még mindig nem természetes. Az kb olyan primitív mint a kurbli, hogy neked kell állandóan dolgoznod vele, mint egy gyári munkás. Csak mostanra, az elektromos autók miatt tűnik majd el. Akárcsak a kulbri, ami szintén elektromotornak hála tűnt el.

2021. aug. 27. 20:00
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Most azt nem értem, ha szívesen tekergetnéd az ablakokat, akkor a váltás miért esik nehezedre?
2021. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!