Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utángyártott szivargyújtók...

Utángyártott szivargyújtók valóban nem bírnak 1A áramfelvételnél többet?

Figyelt kérdés

Valaki írt itt a múltkor valami ilyesmit, eléggé furcsállom, nem is igazán értem, szóval rákérdezek, hátha valaki tudja miről van szó.


Nagyobb áramfelvételű, szivargyújtóról táplált eszközökről volt szó és valami olyasmit mondott valaki, hogy ilyeneket csak gyári szivargyújtóba lehet dugni, mert az utángyártott szivargyújtókról, illetve a szivargyújtós elosztókról maximum 1A áramfelvételű (azaz 12W teljesítményű) cuccokat lehet üzemeltetni, mert nagyobb áram leadására nem képesek.


Ennek én két okát látom: az egyik a biztosíték, dehát azt nem cserélem ki, az marad az, amelyiken a gyári szivargyújtó árama is keresztül ment, így az nem korlátol. A másik pedig az, hogy az anyaghasználat és/vagy kialakítás miatt valamelyik pontját az 1A-nél magasabb áram hazavágja, kb. mintha a szivargyújtó aljzat önmaga egy biztosíték lenne. De egyrészt ennek semmi értelmét nem látom, másrészt például az USB-s kimenettel egybekötött szivargyújtó aljzatoknál/elosztóknál az USB kimenetére lazán ráírják a 2-3A-t, szóval maga a szivargyújtó miért ne tudna 1A-nál többet leadni?


Na mindegy. Szerintem értelmetlen, de mivel 50W-os eszközt tervezek rádugni (~4A) és kelleni fog egy elosztó (amiből nem a legolcsóbb leggagyibbat tervezem venni), így gondoltam jó lenne ezt tisztázni.


2021. aug. 14. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

rá van írva mindegyikre, még az ezerforintos tescos vackokra is, hogy hány ampert bír max, szóval felesleges itt előre megpróbálni összetenni a puzzlet

nyilván vannak ilyen kacatok, amik csak 1 amper körül bírnak, de vannak jóval erősebbek is

2021. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb kínai, nevenincs vackok tényleg csak 1 ampert tudnak. A jobbak tudnak többet is.
2021. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval akkor semmi általánosság nincs, hogy mindegyik csak annyit tudna. Köszönöm.
2021. aug. 15. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!