Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy legyen így önbizalmam...

Hogy legyen így önbizalmam autóvezetésnél? (27/F)

Figyelt kérdés

Főként munka, illetve önállő közlekedés miatt tettem le tavaly a jogsit. Külföldre költöztem dolgozni, ahol végül mégse kell vezetni, így túl sokat nem is erőltettem a vezetést. Egyedül akkor vezetek faterommal, amikor itthon vagyok szabadságon. Anyukám nem vezet. Faterommal tudok gyakorolni, viszont ő nagyon az a típus, aki rühelli, ha nem ő van a kormánynál. Sajnos én sem érzem még tök életesnek a vezetésemet, más helyen (Pesten) tanultam vezetni, mint ahol jelenleg vezetgetek (vidék), mások a terepviszonyok stb. Faterom állandóan beleszól a vezetésembe, néha le is ordít. (Mondja: inkább a biciklist üsd el, mintsemhogy belénk jöjjenek, stb.) Alapból egy nagyon érzékeny valaki vagyok, és az ilyen leordítások sosem segítettek nekem. Vezetnék egyedül, de jelenleg nincs értelme fenn tartanom egy kocsit, másik meg, hogy nincs önbizalmam egyedül vezetni.


Más is volt már így? Mi tévő legyek? Faterom egyébként nagyon jó sofőr, de borzasztó, hogy mindig leordít, amitől el is megy a kedvem.



2021. aug. 28. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan oktatót, aki nem betanítással hanem begyakoroltatással foglalkozik. Pl. [link] vagy [link] vagy [link] Biztos vidéken is találsz.

Az autoriter apádat meg érdemes lenne pszichológussal feldolgoznod, mert tutira odanyomott neked más téren is. Pl. a "nagyon érzékenységed" is lehet emiatt, de olyan egyéb életvezetési problémák is garantáltak, amiről álmodban nem gondolnád, hogy neki köszönheted.

2021. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
27 éves feefikent itt rinyalsz h apu meg anyu.. a probléma itt kezdodik
2021. aug. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
84%
Ha nem szeretsz vezetni a fateroddal, akkor ne vezess. Majd ha lesz saját autód akkor belejössz a vezetésbe. Amit most tudsz, nem fogod teljesen elfelejteni. Vezess utasként. Figyeld a táblákat, legyél mindig képben, hogy mi a közlekedési helyzet, mit tennél. Figyeld a faterodat, hogy hol hibázik, de ne tedd szóvá. Csak jegyezd meg magadnak tanulságként.
2021. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi 1# és 3# a hasznos válaszokért. :)
2021. aug. 29. 10:24
 5/6 krwkco ***** válasza:
100%
Ha olyan városban élsz, ahol van time sharing autókölcsönzés, akkor néha kivehetsz egy-egy autót. Nyilván óvatos leszel és CASCO is van rajtuk.
2021. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"inkább a biciklist üsd el, mintsemhogy belénk jöjjenek"

Fhú. Hát elég érdekes gondolkodásmód...


Nincs valami haver, akinél vezethetnél?

2021. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!