Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell a kresz vizsga...

Hogyan kell a kresz vizsga díját visszaigényelni?

Figyelt kérdés

25000 ft-ig lehet visszaigényelni, ha még nem töltöttem be a 20. életévemet, de egy éven belül meglett a vizsga asszem 2020 novembertől van ez a lehetőség. Nekem 2021 februárjában lett meg elsőre a vizsga. Az átutalásról tudok igazolást küldeni a Magyar Államkincstárnak (ugye a kitöltött adataimmal együtt) de a kreszvizsga sikerességét hogy tudom igazolni? Meg hogy be lett fizetve (nyilván) 4700 ft asszem.


Jogosítványom már van, a jogsim számával tudom igazolni a sikeres kreszvizsgát is? Mert ugye abból következik hogy sikerült és már megvan, be van fizetve. Csak ez hiányzik, remélem érthető...


2021. szept. 1. 10:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy már régebb óta van ez a lehetőség, de szeretnék élni vele, szóval inkább a sikeres vizsgáról szeretnék valami igazolást, de hogy ezt kiváltja-e a jogsi? Ha nem akkor honnan tudom lekérdezni?
2021. szept. 1. 10:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Innen le tudod tölteni az űrlapot a kérelemhez.

[link]


Igazolnia nem kell a vizsga sikerességét, mert bent van a rendszerben.

2021. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2021. szept. 1. 10:19
 4/11 A kérdező kommentje:

Kitöltöttem mindent, de nem küldi el mert azt írja ki hogy:


"Amennyiben 2020 június 30-a után került sor, és a kérelmező a vizsga napján betöltötte a 20. életévét, a támogatásra jogosultságot szerezhet, , ha az adott napon csecsemőgondozási díjban, vagy gyermekgondozást segítő ellátásban részesült."


Nincs ilyen rovat az oldalon és nem tudom kitölteni mert nem töltöttem be a 20-at pont az a lényeg. Mi a teendő ilyenkor?

2021. szept. 1. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem töltötted be a 20-at, aszerint jelölsz, és a többi kapcsolódó pontot nem töltöd ki.
2021. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így csináltam. Nincs olyan pont ami az eredeti lapon. Kihagyták a 3.1.1-től vagy 4-et. Nem tudom bejelölni mert nincs benne. Ügyfélkapunk nem lehet elintézni, szar az egész rendszer.
2021. szept. 1. 13:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem azért marad ki, mert nem töltötted be a 20-at, ezért neked nem kell a többi részét kitölteni?


Ez azoknak van, akik már betöltötték vizsga napján a 20-at, és csecsemőt gondoztak akkor. Vonatkozik ez rád?

2021. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszul válaszoltál a 3.1-re.



"3.3. ponthoz: Kötelező kitölteni, ha a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgára 2020. június 30-át követően került sor, ha a vizsga napján a

kérelmező a 20. életévét már betöltötte.

3.3.1. ponthoz: A 3.3. pontra adott „Igen” válasz esetén a 3.3.1. pont kitöltése kötelező."

2021. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*3.3-ra válaszoltál rosszul, elírtam.
2021. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ponte ez az!! Nincs 3-as pont! Semmi csecsmőgondozás vagy olyan lehetőség hogy nem múltam el 20. Kihagyták belőle. Aztán amikor küldeném be, azt jelzi ki hogy be kell jelölni (azt amit nem jelez ki sehol csak a figyelmeztetésben).


Nem az a kérdés hogy melyiket hogyan kell kitölteni, az megy. De hogyan töltsem ki azt ami nincs?? Kimaadt a kérelem egy része az ügyfélkapus verzióból.


Postán be lehet küldeni? És ha igen, hova?

2021. szept. 1. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!