Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor jogos a pénzbüntetés?...

Ilyenkor jogos a pénzbüntetés? Parkolójegy nem volt látható helyen (szél által lecsúszott), de amikor a büntetés kiszabta az ellenőr, épp láttam, és bemutattam a parkolójegyet.

Figyelt kérdés

Azt mondta ott az ellenőr,hogy 5 napon van arra, hogy emailt küldjek a papíron jelölt címre, hogy mi történt, tehát ,hogy valóban volt parkolójegy,csak lecsúszott és ott helyszínen nem tudta visszavonni a büntetést, de ha emailben képet küldök a parkolójegyről és csekkről, akkor el fogják törölni a büntetést.


El is küldtem az emailt, és visszajelzés miatt felhívtam egy telefonszámot- xIII. Keruleti Önkormányzat közszolgáltató zrt-t. Viszont ott azt mondták, hogy ezt a büntetést nem fogják eltörölni, mert nem úgy van,ahogy az ellenőr mondta.

Nem értem a helyzetet,mert az ellenőr adott sárga csekket is,tehát meg van a joga hogy tájékoztasson,és akkor miért mondja ez a közszolgálatos személy,akit felhívtam, hogy nincs is joga tájékoztatni.


Nincs jog kötelezettség nélkül, és nincs kötelezettség jog nélkül. Ez biztos

.


Erre van vmi jogszabály,vagy valahol leírva?

Azt mondta ez a személy,hogy ez az 5 nap sem így van.


Valaki tud erről bármit?


2021. szept. 2. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

valami hülyével beszéltél

egyszerű: készítesz egy képet a jegyről és a büntetésről. Jól látszódik rajta, hogy volt érvényes jegyed akkor, amikor a büntetést kiállították. Ezt beküldöd és a büntetést törölni fogják. Az 5 nappal ne foglalkozz, mert bármiféle időkorlát csak az eljárás megkezdésére vonatkozik, tudod bizonyítani, hogy te már időben jelezted, szóval az sem gond.

2021. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én már azt sem értem, miért nem nézte meg a terminálon a rendszámot, az egyből kiadta volna, hogy van jegyed. Ha valaki sms-ben veszi a parkolójegyet, az egyáltalán nem kap róla cetlit, nincs mit kiraknia a szélvédőhöz.
2021. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!