Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon enyhén ittas...

Thomas1983 kérdése:

Magyarországon enyhén ittas vezetésért 4 hónapra bevonták a jogositványom,250. 000 pénzbüntetés mellett. Ezek után jött egy levél, hogy a közterületi hatóság is bevonta 4 hónapra, plussz ujra kell vizsgáznom. Nem 6 honap után kell?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem külföldön (Németországban) élek, igy a hazautazás, munkábol kimaradás igen kültséges mulatság. Valakinek esetleg ötlet? Minden hozzászolást szivesen várok
2018. ápr. 2. 12:43
1 2
 1/12 Andracsik Tamás ***** válasza:
12%
Valószínűsítem, hogy a 2x4-et összevonta a hatóság és így 8 hónap lett. Sajnos már én is vizsgáztam újra, nem semmi tortúra ! Csinálj németben jogsit, és akkor a magyarok nem szólhatnak bele ! Egyelőre jobb ötletem nincs.
2018. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
német jogsi egyszerűbb megoldás.
2018. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez garantáltan NEM ENYHÉN ITTAS vezetés volt!
2018. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Itt a lényeg. Enyhén ittas vezetés szabálysértés, az pedig nem 250ezer és nem jogosítványbevonással jár együtt.

Kib_szott alkoholista a magyar, édes Istenem...

2018. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Arról nem beszélve, hogy bárhol csinálsz jogosítványt, nyilatkozni kell arról, hogy nincs más államban bevont jogsid.


És ha ez a német hatóságok tudomására jut, akkor nem kicsit baszol rá. És még az sem kell, hogy egy rosszakaród beköpjön, elég, ha a német hatóság a magyar állampolgárságod miatt szorgalmasan küld egy megkeresést a magyar illetékes hatóság felé.


Na azt már nem úszod meg eltiltással.

2018. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

EU-ban közös rendszer van, azonnal látja a német hatóság, hogy MO-n bevont jogosítványa van a delikvensnek. Még seggbe is billentik mert trükközni akart.


"Nem 6 honap után kell?"

De. Viszont 4+4 = 8


Van egy remek ötletem: Ne igyál ha vezetsz...

2018. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek:

− akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt

legalább 6 hónapra, illetve

− akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott,

továbbá

− akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró

hatóság visszavonta.


Ebből az is következhet, hogy 6 hónapnál rövidebb eltiltás után is utánképzés szükséges, ha az már közlekedési bűncselekménynek minősült (pl magasabb alkoholszint).


Azt, hogy a kérdező milyen leveleket kapott, azt neki kellene tudni értelmezni, hogy kétszer 4 hónapról van-e szó.

Az EU tagországok használják a többi tagország adatbázisát, tehát nem ajánlott az utánképzésre kötelezettséget "elfelejtve" jogositványt igényelni.

Az utánképzéssel nem kell megvárni az eltiltás lejártát, az eltiltás ideje alatt is teljesíthető.

Az, hogy mennyire bonyolult, nem tudom, főleg olyannak, aki nem is itt él, és a csoport indulása miatt kell haza jönnie.

2018. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy ötletem nincs, várd ki az elvonás végét. Nem tudtad, hogy Magyarországon zéró tolerancia van? Apa, akkor vezess ha tiszta vagy, nekem is munkához kell a jogsi mert kamionos vagyok, és az italt sem vetem meg, mégis megoldom.


Számolj utána mikor mehetsz, olyan nagy bölcsességet erre nem lehet mondani, vannak országok ahol még jobban rá.aszhatsz ilyesmiért.


Ha meg jogsival trükközöl - ott csinálsz egy újat és közben pedig itt be van vonva - te, aki a fricceknél élsz, szerinted mit fognak veled csinálni ha kiderül?

2018. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Bejelented Németben, hogy elveszett a magyar jogsid, és kapsz németet. De ez nagyon rizikós.
2018. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szenzációsak az olyan tanácsok, hogy próbálj csalni, ha nem sikerül viseld a következményeket...

Jellemző, nagyaros gondolkodás, talán még azt is leírhatnák, hogy a káröröm teszi teljessé.

2018. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!