Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyúgyűrűk nem megfelelő...

Dugattyúgyűrűk nem megfelelő működése okozhat megnövekedett benzinfogyasztást?

Figyelt kérdés

Nem megfelelő működés alatt azt értem, hogy be volt ragadva a horonyba, nem nyomódott neki a falnak rendesen valszeg. 5-6000 km alatt jelentős mennyiségű olaj fogyott hirtelen, utolsó olajcsere előtt nem tűnt fel ilyen probléma.


Azért gondolom, mert esetleg a csökkent kompresszió, csökkent erő miatt jobban tekerem a gázt, így többet fogyaszt. Vagy ez nem helyes logika?



2021. szept. 6. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha utána vissza állt a fogyasztás, akkor ettől volt.
2021. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, most van szervizben.
2021. szept. 6. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
alapból a motor nem fogyaszt többet miatta, de amit te is leírtál hogy gyengébb ezért több gázt kell adni, az okozhat nagyobb fogyasztást
2021. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Majd sasolom ezután. Amúgy a fogyasztásom lehet, azért is nőtt, mert tavaly beszart a hátsó ABS-kocka és ha használtam a hátsó féket, nem eresztette el teljesen a tárcsát. De megjavítás után se állt vissza arra a szintre a fogyasztás, mint amit előtte tapasztaltam. Lehet, az E10 benzin se segít. Anno még sikerült 3,9es fogyasztást is mérnem, ennek kb 2 éve a közelébe se értem és már annak örültem, ha 5 alatt van. A teljes km-re nézett átlagom is felkúszott 5,5-re, miközben 2 évvel ezelőtt még 5,2 volt.
2021. szept. 7. 01:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Hátsó ABS kocka?

Na mesélj....... :D

2021. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mit meséljek? Hátsó ABS. Fék lenyomása és elengedése után nem engedett vissza a fék egyből. Nem lehetett egyből megforgatni a kereket, csak több másodperccel később. Lényeg, hogy a kérdésre válaszoltál.
2021. szept. 8. 02:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne háborogj, csak írtál valamit amivel még nem találkoztam és ezért kérdezek.

Tudom mi az az ABS kocka, csak még olyanról nem hallottam hogy külön van első és hátsó.

Amit eddig láttam az mind 4 az 1-ben volt, azaz egy olyan "kocka" alakú szerkezet, amibe belmeneti oldalon a főfékhengertől jövő csövek voltak, a kimeneti oldalon pedig külön-külön a négy kerékhez menők.

Ezért nem értettem a "hátsó ABS kocka" kifejezést, erre irányult a kérdésem.

2021. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Motorról van szó, azon meg külön van. Legalábbis most le van szerelve a hátsó, de elöl van még ABS, múltkor sikerült erősebbet fékeznem egy porosabb folton és működött. Pedig a hátsó egy az egyben le van véve.


Te így szoktál kérdezni? Biztos szeretnek a barátaid :)

2021. szept. 8. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen így szoktam, direktbe.

Olyan barátaim vannak akikkel nem szükséges tiszteletköröket futni ha valamire kíváncsi vagyok.

Biztos sz@r lehet nekik, de vannak páran. ;)

2021. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem a tiszteletkörről van szó, hanem a degradáló "na mesélj még" -ről, ami mindketten tudjuk egy ilyen magaslóról lebeszélős mém, amikor azt akarod a másik tudtára adni, hogy hülyeséget mond.


Persze lehet, én értettelek félre, itt a gyakorikérdéseken gyakori az ilyen attitűd, ezért lehet már alapból így értem azt is, ami amúgy nem ilyenre lett szánva. Ez esetben elnézést.

2021. szept. 8. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!