Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Wagon R+ automata,...

Suzuki Wagon R+ automata, megnövekedett fogyasztás lehetséges okai?

Figyelt kérdés

Elsősorban az automata váltós Suzuki Wagon R+ tulajdonosok véleményére vagyok kíváncsi a problémámmal kapcsolatban.

Néhány hónapja vásároltam egy ilyen autót, az első időszakban 8-9 liter közötti fogyasztásokat mértem 100 kilométeren, de ez az utóbbi 2 hétben látványosan megugrott 10 liter fölött zabált...

Az olajat nem eszi, legalábbis nem érzékelhetően, de a fogyasztása valamiért megugrott.

Mivel még nincs nálam hosszú ideje az autó, és igazából összehasonlítási alapom sincs, az is érdekelne, hogy ezeknél az automata váltóknál a váltás milyen fordulaton történik, mert azt is magasnak találom, főleg indulás után (hideg motor, hideg olaj).

Bemelegedve picit jobb, gyorsabb a váltó, ami egyébként észrevétlenül, rángatás nélkül vált, csak a fordulatszámmérőn látszik a váltás, de az jellemzően 3000 fordultnál történik, amit sokallok.

Nem tudom, hogy a váltószivattyúnak lehet-e ehhez köze, vagy természetes a 3000-ig kipörgetés ezeknél az autóknál.

A fogyasztás növekedés tény, de ott még lehet a gyújtógyertyákkal is gond, vásárlás után volt olajcsere, vezérlés csere, de a gyertyákat nem nézettem meg - nem köhög krákog a motor, az étvágya viszont nagyon megnőtt.



#Suzuki #automata váltó #Wagon R #megnövekedett fogyasztás
2015. ápr. 8. 17:05
 1/4 anonim válasza:
Motorolaj cseréje volt csak gondolom. A váltóban is cseréltess olajat.
2015. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Volt cserélve a váltóban is olaj, látszik is az olaj színén, viszont abban már nem vagyok biztos, hogy a váltó olajszűréjét is kicserélték.

A váltószivattyú hidegen "fütyül", hangja van, bemelegedve elhalkul, innen jött a gondolat, hogy esetleg a kelleténél kisebb az olajnyomás a váltóban, de ez is csak találgatás részünkről.

Megy az autó, van benne erő, a váltások is rángatás mentesek, valamiért a fogyasztása ugrott meg jelentősen.

Nincs összehasonlítási alapom, csak gondolati szinten az a véleményem, hogy alacsonyabb fordulaton is válthatna felfelé a váltó, nem kellene 3000-ig felpörögnie - ezért kérdeztem mások tapasztalatát, mert lehet ez náluk is így van, csak nekem furcsa.

A szerelővel csak azért várok, mert előbb a postásnak kell megérkezni :-)

2015. ápr. 8. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem eddig(most is)csak automata szuzukiaim voltak, vannak..

az automata WagonR-el építkeztem, utánfutóztam, tette a dolgát, sosem volt baj...olajat a váltóban nem cseréltem, mert felesleges(nek véltem)


szóval nem magas a háromezres váltás, a mostanim (VVT)is ilyen fordulaton vált ha hideg..ugyanis van benne egy hőérzékelő, ami nem engedi kisebb fordulaton váltani, ha hideg a motor..ezeben nem hajómotor van, tehát kell a fordulat..


Ha simán, szépen vált, akkor ne menj szerelőhöz, várd meg amíg bemelegszik és akkor már taposhatod..

üresen, egy személlyel, kemény gumival, sík úton 8 liert alapból megeszik, de utánfutóval,némi rakománnyal tíz, fullra pakolva, tetőcsomi is, akkor tizenkettő..

Ezt amit most írok,senki nem akarja megcsinálni, pedig a motor jó állapotát csakis kipufogógáz-elemzéssel lehet megállapítani.. a kötrnyezetvédelmi mérés megmutatja jó e az égés a motorban...ha az adatok gyáriak, akkor ne törődj vele, jó az autó.

esetleg kétszer egymás után tankold tele OMV 100 as benyával, vagy shell 100 racing nitro-val..

a motorolaj nem árt, ha 5W40 Eneos hyper.


a gyertyákat nem kell cserélni, csak ha rossz a zöldkárty-amérés eredménye...akkor viszont iridiumra..


szerintem.

2015. ápr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bajer ***** válasza:
10 liter fölött csak akkor kajál az enyém ha nem 100-al, hanem 130-al hajtok. 100-ig 7,5 litert kajál.
2016. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!