Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet meleg az autó...

Mitől lehet meleg az autó motorja? Többi lent.

Figyelt kérdés

A sztori röviden: az autó (Chevrolet Cruze 1.6 benzin) jelzett, hogy töltsek be motorolajat 🔧, hát felpattintottam ~30 perccel a leállás után, de ① a motor meleg volt, ② az olajszint full közepén van a min. és a max. között..

Mondom nem baj, töltök bele, ha már jelzett, vártam még kb. 1.5 órát, kimentem, ismét felnyitottam, de a motor még mindig meleg volt + az utastérben is mintha a szellőzőnyílásokból jönne a meleg, mintha be lenne kapcsolva a fűtés..


Bárkinek bármi tipp esetleg?? (Természetesn az autót szerelő is látni fogja.)



2021. szept. 8. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ma nem volt olyan hideg, 25-27 fok volt, természetes hogy egy hosszabb út után lassan hűl le a motor.

A szellőzőnyílásból meg azért jöhetett a meleg, mert gondolom nem állítottad előtte belső keringetésre, a hő pedig ott távozik a motorból ahol tud, és ez is egy lehetséges megoldás.

Arra hogy jelzett a kevés olajra és van benne elég, biztos rossz a szenzor.

2021. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"jelzett, hogy töltsek be motorolajat"

Pontosan milyen jelzést láttál?


Persze, hogy meleg.

Egyrészt 25-30 fok volt ma, másrészt egy 1.6-os motor kb. 100 kg, üzemmelegen van vagy 100-200 fok, kell neki idő, hogy lehűljön.

2021. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A villáskulcs jelzés nem azt jelenti, hogy cserélni kéne az olajat? Vagy legalább nullázni a szerviz számlálót.
2021. szept. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, akkor lehet túlaggódtam.. 😅


#3 Code 79-et ír, ami a kézikönyv szerint “Töltsön be motorolajat”, a csere egy másik kód lenne.

2021. szept. 9. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!