Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális jelenségnek...

Az normális jelenségnek számít, hogy a régi dízel üzemű fordom esetében indításkor nem alszik el rögtön az olajnyomás visszajelzését szolgáló lámpa a műszerfalon, csupán a motor beindulását követően 1-2 másodperccel?

Figyelt kérdés
Nemrég lett az autóban olaj cserélve, melynek szintje teljesen rendben van, de egyszerűen nem értem, ez mitől lehet.

2021. szept. 14. 01:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es. Az, hogy "nincs mérhető olajfogyasztás" nem egyenlő azzal, hogy az olajlehúzó gyűrű 100%-ban lehúzná az olajat. Szándékosan nem azt írtam, hogy nulla az olajfogyasztás, hanem azt hogy nem észlelhető. Ha már ennyire hasogatni akarjuk azt a szőrszálat.

Nem gondoltam, hogy ezt is részletezni kell, de úgy értettem, hogy nem hogy olajat az életben nem kellett rátöltögetnem, hanem az olajcsere után 15.000 km-rel sincs szemmel látható olajszint csökkenés a nívón. Ezt pedig a "szétkopott" motorra reflektáltam. Amit leírtam, szerintem nem a szétkopott motor jellemzője.

2021. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem irta senki h olajcsere ota van ez neki, de ha megis akkor en ellenoriznem milyen olajszuro lett beleteve, van e egyaltalan visszacsapo szelep? Mert ha nincs, siman lehet ez az okozoja.
2021. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A kérdés alatt ott van :D "Nemrég lett az autóban olaj cserélve"
2021. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Igen, az autóban nemrég lett olaj és szűrők cserélve, utóbbiból ráadásul az egyik legnagyobb (és legdrágább) gyártó termékei lettek hozzá beszerzve, olajból nem a legelitebb, inkább csak egy középkategóriás kenőanyag, mely megfelel az összes gyártói előírásnak.

A jelenség nem tudom, hogy ugyanúgy nézett-e ki az olajcsere előtt is, csak most észleltem, és kezdtem el aggódni annak okán, hogy más fórumon is volt aki azt írta, a visszajelző lámpának már az indítás pillanatában el kell aludnia.

Na most nem tudom, lehet-e esetleg az olaj eltérő az előírtaktól esetleg (bár a lehetséges jogi okokból kifolyólag nem gondolnám)?

A szűrőre nem gyanakodnék, és igazából a motor sem tűnik kopottnak, 266 000km van a járműben, nagyon könnyen indul.Lehet, hogy eddig is ilyen volt, csak én aggódom túl a dolgot.

2021. szept. 14. 23:45
 15/15 anonim ***** válasza:
Es ott voltal az olajcserekor? Megvarasra volt?
2021. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!