Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a kamionsofő...

Mi a véleményetek a kamionsofőrökről? Arról ahogyan élnek, amit csinálnak. Úgy általában mit gondoltok ha meghalljátok hogy valaki kamionozik?

Figyelt kérdés
Én is sofőr vagyok, ezért vagyok kíváncsi hogy mit gondolnak róla mások akik esetleg nincsenek a szakmában.

2021. szept. 14. 22:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább nem bántanálak meg.
2021. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően nem a szakmájuk alapján ítélem meg az embereket. Kamionsofőrként lehetsz jó ember is meg egy utolsó p...t is.
2021. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

Nekem mindig az jut eszembe erről, hogy olyan kiszolgáltatott élet... Nem vagy szabad, nem lehetsz ott esténként, ahol esetleg szeretnél.


Olyan, akár a légiutas kísérő.


Meg az is eszembe jut, ha hallom, hogy valaki kamionos, hogy a feleségének biztos van barátja titokban.

2021. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Én imádom a kamionsofőröket. Vagyis igazából minden sofőrt. Nőként imponál ha egy férfi vezet, ha pedig egy 40 tonnás dögöt, az végképp.

Édesapám is sofőr volt, bár nem kamionsofőr, de már gyerekként szívtam magamba ezt az egészet, sokszor mentem vele munkába, és valahogy összekapcsolódott az agyamban hogy a férfi meg az autó egy szövetség.

2021. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok. Én nő vagyok, de én is tudok vezetni kamiont. Na nem profi módon, de kétszer kipróbàlhattam a szulofalumban. 😉 (normál autót vezetek amúgy). Jó érzés.


És te hogy gondolsz erre a szakmára, kérdező?

2021. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi valaszokat, nagyon hasznosak nekem! Én nagyon szeretem csinálni, mivel még fiatal vagyok, nincs családom, barátnőm ezért nem vagyok lekötve. Bejárom egész Európát egy kényelmes fülkében. Nekem ez inkább hobbi mint munka, nagyon szeretem csinálni, egy régi álmom vált valóra ezzel a munkával (a fizetés meg csak hab a tortán 😉)
2021. szept. 14. 22:51
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem negatív érzéssel tölt el, na nem azért mert megvetem őket, csak kislány koromban volt egy barátnőm akinek az apukája kaionozott.

3 4 hetente jött csak haza, sokszor mondta a barátnőm, hogy mennyire hiányzik az apukája. Mikor haza jött az egész osztály tudta mikor érkezik, mert mindnekinek elujságolta olyan boldog volt. Viszont amikor újra elment 2 napig tök szomorú volt a barátnőm meg sokat sírt. Nagyon sajnáltam szegényt, hogy csak ilyen ritkán találkozhat az apukájával. Amúgy az apja nagyon jó ember, csak sajnos elég rosszul álltak és ez volt akkor az egyetlen amivel el tudta tartani a családját.

2021. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Kamionosként az emberek mindig a nemzetközi sofőrökre gondolnak, a véleményem róluk hogy bevállaltak egy olyan életet amit normális ember nem tenne. Szükség van rájuk és nagyon köszönjük hogy van aki ezt megcsinálja, de azt nehezen veszi be a gyomrom hogy valaki valóban szereti csinálni, bár biztosan van egy nagyon kicsi hányaduk. Nagyon nagy részük besavanyodott alkoholista aki a kamionban bánkódik hogy már nem foglalkozik vele a családja.


Napi bejárósként ugyanolyan átlagos munka mint a bolti eladó, darukezelő stb, én ott találtam meg a helyem.

2021. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyétek má' el a kedvemet🙄

Már csak a GKI kell és mehetek én is kamionozni😁 Mondjuk 21 éves koromig csak belföldön🤷‍♂️

2021. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pedig szeretem és szerettem is csinálni.

Főleg meg régebben mert nem volt ennyi szabály és ellenség.

Régen a rendőr is segített ha megkérdeztük, ma már megbüntet ha megállsz valahol.

A biztos hogy nagyon nehéz, főleg meg idegileg és sokan ezt nem is birják ha itthon hagyják a családot.

De ettől függetlenül van sok szemét ember a sofőrök közt is.

Borzasztóan okosak tudnak lenni, és én ezért nem nagyon vegyültem közéjük ha nem volt muszály.

Ez nyilván az elzártságból adódó frusztráltság és idegesség.

Régebben legalább minden forduló után haza jöttünk és a legtöbbször egy hetet is eltöltöttünk itthon, majd megint lett egy újabb kanyar ami nem tartott egy jó hétnél tovább.

Ma ha elindul valaki fogalma sincs mikor jöhet haza.

Pár éve én is a 3. héten felhivtam a diszpécsert és mondom neki hogy haza felé kellene menni. Mire azt mondja hogy még most indultál el!!

SZóval egy nagyon szép foglalkozás, de nagyon monoton munka.

2021. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!