Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a kamionsofő...

Mi a véleményetek a kamionsofőrökről? Arról ahogyan élnek, amit csinálnak. Úgy általában mit gondoltok ha meghalljátok hogy valaki kamionozik?

Figyelt kérdés
Én is sofőr vagyok, ezért vagyok kíváncsi hogy mit gondolnak róla mások akik esetleg nincsenek a szakmában.

2021. szept. 14. 22:15
1 2 3
 21/23 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#18

Egyértelműen introvertáltként jellemezném magam, viszont én akkor kapcsolok ki ha valamit matathatok a ház körül. Volt olyan munkám aminél nagyon keveset voltam otthon és idegesített hogy nem jutok haza hogy egy kicsit haladhassak, szerelhessek valamit a kocsin. A kamionban alvást, hétvégézést emiatt nem bírnám.

Másrészt szeretek a saját WC-men kábelezni, a saját fürdőmben zuhanyozni. Az hagyján ha 1-1 alkalommal máshol is kell, de ezt egy nemzetközi kamionos ott intézi ahol tudja, mindig máshol, helyenként olyan a WC/zuhanyzó hogy kifordul a beled ha belépsz az ajtón, emiatt a parkoló is össze van szarva. Ipari parkokban meg aztán semmi nincs…

700-ért mennyit vagy kint? Mint már említettem benne vagyok kamionos fb csoportokban, ott a 700 egy olyan szám amit mindenki szeretne de csak viccelődnek vele mert nem jellemző. Tegnap láttam hetelős munkára hirdetést 500-520-ért és nem ment az oltogatás hogy kevés lenne, ahogy elnézem a 300-400 is teljesen normális pénz.

5-8 év sok idő távkapcsolatnak. Te sem várhatod el hogy a másik boldogan eltegye magát ennyi időre és elmenjen mellette az élet, az életét nélküled alakítja ki hiszen nem vagy otthon és ennek meg van az a veszélye is hogy kettő szinte idegen ember lesztek egymásnak aztán csak gyilkolni fogjátok egymást ha “hazaköltözöl”. Az egyik kollégám így járt, pár hónap után visszaköltözött a kamionba.

Ja és… apám is kamionozott, tudom milyen így felnőni, közelről is láttam hogy mit csinál a családdal.


#19

Én Angliában dolgozok heti 4 napot, sosem alszok kint, hosszútávú átlag alapján heti 40-41 óra és ez 2500+. Ha valaki hajlandó beköltözni a kamionba akkor a heti 1000 simán megkereshető.

2021. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#21 egy angollal beszeltem aki adrt hord, hetelosbe, valami 3200 fontot mondott, de el is hiszem mert az angolok azert szepen tudnak fizetni amugy is, hat meg ha ilyen extras munkat kell csinalni + bennt alvas. Meg amugy is angliaban sokkal nagyobb es egetobb a soforhiany, mar boltok zarnak be mert nincs utanpotlas, szoval annyit kernek lassan a soforok amennyit nem szegyelnek, mint itthon a komuvesek kb
2021. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

AZ hogy ki mennyit mond, nem kell elhinni mindet.

Bár lehet igaz is de már nagyon sokat megtudtam cáfolni, mert oda akartam jelentkezni és még jóval kevesebbet se adtak volna.

2021. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!