Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a kamionsofő...

Mi a véleményetek a kamionsofőrökről? Arról ahogyan élnek, amit csinálnak. Úgy általában mit gondoltok ha meghalljátok hogy valaki kamionozik?

Figyelt kérdés
Én is sofőr vagyok, ezért vagyok kíváncsi hogy mit gondolnak róla mások akik esetleg nincsenek a szakmában.

2021. szept. 14. 22:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A régi sztereotípiákból mára már semmi sem igaz, a legtöbb kamionos fiatal, lendületes, teljesen normális ember, akik céllal kamionoznak, végzik a melót. Egy CE kategóriával a zsebükben rengeteg pénzt lehet keresni már egy magyar cégnél is. És minden országból azt hallani, hogy többezer kamionsofőr hiányzik. Szóval én tisztelem őket. Amúgy is, a kamionok a kapitalista gazdaság mozgatórugói, mert bár nem oké, hogy az autópályák külsò sávja már csak a kamionoké, annyi sok van, de nélkülük nem tudnánk ebben a jólétben élni, hogy a polcokon mindent, de mindent megtalálunk, vagy ha nem, akkor másnapra bármit letudsz rendelni az ajtódba.
2021. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Jó volt ezt olvasni, köszi!
2021. szept. 15. 21:30
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
#5 az hogy ketszer mentel vele egyenesen rohadtul nem jelenti azt hogy tudod is vezetni. Egyenesen menni meg egy majom is tudna ha beultetned, de amikor jonnek a szuk varosok, az extreme helyekre valo tolatas, vonatra felallas stb... akkor derul ki hogy mit is tudsz szoval pls felejtsd el ezt a hulye szlogent mert csak szegyent hozol rank ...
2021. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

en kamionozok, es akkor jottem csak ra hogy mennyire szeretem amikor a volan mogul elmentem 8 oras helyi munkaba egy elektronikai uzletbe. Undorito volt az a par honap. Aki azt mondja a kamionozas nem szabad elet, az egy hulye es fingja sincs az egeszrol.


Es ne gyertek mar orokke a csaladdal, ki a francot erdekel a csalad? Ha ezzel jar hogy allando kompromisszum, lemondas, es masok erdekei szerint cselekedni akkor eddig se volt ra igenyem, de most aztan mar vegkepp nincs, igy arany elet van. Azok a hulyek akik meg kerik az ostort maradjanak csak magyar belfoldon bohockodni.


Ja es hogy mi a velemenyem a tobbi kamionosrol? Budos troger gyoker a legtobb, es kerulom oket (kamionoskent) mint politikus a poligrafot.

2021. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Sofőrhiány van mindenhol, nem azért mert az 50 felettiek a sok megtakarításukból egy spanyol tengerpartra költöztek volna hanem azért mert nem jön elég fiatal.

Mennyivel jobbak ma a kamionosok? Hát nem tudom, a facebook csoportokban nem sok jót látok. Szemetelnek, a pót alá szarnak, harcolnak a pozícióért az autópályán mint Verstappen és Hamilton. Elég tré a színvonal…

A fizut sem mondanám túl jónak, 500-700e/hó hogy egy dobozban élj és ne legyen normális életed? 300-400-at Bp környékén megkeresel végzettség nélkül is.


#14

Sosem szeretnék arra a szintre eljutni hogy menekülni akarjak a családomtól… Erre nem is lehet érdemben reagálni, sajnálom hogy ilyen rossz életed van.

2021. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az tény hogy kell hozzá elhivatottság de szerintem minden munkának megvan a maga hátránya.
2021. szept. 16. 18:11
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
#15 nincs családom, nem is akarok, szóval nem értem honnan jött le neked ez a hülyeség ... Rossz élet? Ember, arany életem van. Azt csinálok amit akarok, ha akarok elköltözök a világ másik felére holnap, ez az igazi élet. Csak az ilyen embereknek való a kamionozás, nem annak a sok kapcsolatfüggő baromnak, már a könyökömön jön ki az állandó siránkozásuk hogy nélkülük nő fel a gyerek meg más dugja az asszonyt meg mittudomén ... Bevállaltad a családot nem? Akkor meg? Bevállaltad a kamionozást is? Akkor meg mi a francról beszélünk... Ne menjen el az cirkuszi artistának aki fél a magasságtól LOL
2021. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Beviz Elek: 700at keresnek itthoni cégnél. Külföldi cégnél jóval többet, és csak rohamosan emelkedni fognak a bérek, ha valóban ekkora hiány van.

És amúgy is, most csak az uniózásról beszélünk, mikor 3-4 hétig kint van a sofőr a kamionban. Lehet ezt már itthon is úgy csinálni, hogy minden este otthon vagy, vagy max hetente 1-2 éjszakát ragadsz a kamionban.

Lehet, hogy nem túl jó életmód a kamionban élés, de alapvetően a modern kamionok rendkívül kényelmesek, nyáron hűvösebb, mint az otthonod (már az állóklíma is alap), télen van fűtésed, kényelmes ágyak, minden. Egyedül a mosdó ami nagyon hiányzik. Fiatalként lehúzol 5-8 évet uniózásban, ha van egy megbízható barátnőd, aki megvár, és megalapoztad az életed, simán felépítesz egy házat otthon. Persze nem mindenkinek való, aki nagyon extrovertált, az begolyózik egyedül a kamionban, mások meg kifejezetten imádják a csendet, meg hogy egyedül vannak. A 4 kezezés is egyre kevésbé divat.

2021. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18 keresel 700 at úgy hogy 31 napból 30-at dolgozol, míg egy német cégnél tudsz keresni ~1 milliót hétfőtől pénteki munkával. Én azért ennyire nem lennék erre olyan nagykabátú. De angliában még ennél is jóval többet lehet keresni, bőven 3000 FONT felett.
2021. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19es

A 300 ezerből amivel többet kapsz Németországba, egy lakást nem tudsz bérelni Németországban, hogy a hétvégét eltöltsd ott :) És nem 30 napot kell dolgozni.

2021. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!