Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza, és mi a jó...

Kinek van igaza, és mi a jó megoldás egy ilyen közlekedési szituációban?

Figyelt kérdés

Csak 1.5 éve van jogosítványom, és mostanában szoktam Budapestre bejárni dolgozni az agglomerációból.

Többnyire a barátom visz, mert egy helyen dolgozunk, de van amikor neki máshová kell mennie, és ilyenkor egyedül kocsikázok.

Teljesen ellentétes a stílusunk, ő általában tolakodik, erőszakos, siet.

Rendszeresen az óriási dugóban a kanyarodósávból megy a sor elejére, megvannak az útvonalon a "kedvenc" helyei, mindig megy a waze a rendőrök miatt, és soha nem kapott még semmit.

Holott az érkezési időhöz képest a waze rendszeresen ilyen 10-15 percekkel korrigálja magát hogy annyit nyertünk.

Beszélgettünk erről, és ő azt mondta hogy nem csinálná ha a többi majom nem engedné be a sor elejére az olyanokat mint ő.

Abban igaza van, hogy tényleg mindig legkésőbb a harmadik autós beenged egy ilyen sor kielőzés után, de már inkább az első azonnal kedveskedik.

És ugye nem csak mi csináljuk ezt.

Szóval ha beállsz becsületesen a sor végére akkor kapsz egy +10-15 perces érkezési időt (tapasztalat)

Viszont amikor csodával határos módon időben indulunk el, akkor a barátom senkit nem enged be magunk elé, direkt figyeli az adott helyeken, hogy véletlen se tudjanak elé férkőzni.

Aztán mondja nekem, hogy ezt így kéne mindenkinek, és rögtön nem lenne ennyi ügyeskedő.

Ebben pedig szerintem tökre igaza van, viszont én nem merek senkit sem kiszorítani vagy nem beengedni mert múltkor is mikor ő csinálta ezt egy Suzukis elkezdett őrjöngeni hogy nem engedtük be, és akkor neki ugye könnyű felnőtt megtermett férfiként letudja rendezni akkor is ha valakit úgy felhúz, hogy bunyózni akar...na de a legtöbb ember nem vagy a legtöbb embernek nem ér ennyit.


A baj, hogy én is mindig azt olvasom, hogy "be kell engedni a tahót, menjen" de pont ezért csinálja mindenki, és egyre többen mert nagyon jól tudják, hogy be lesznek engedve.

Nem tudom, erre mi a jó megoldás?

Tényleg csak farkas és bárány lehet az ember, azaz vagy pofátlankodik ha időben akar megérkezni, vagy birkaként beenged mindenkit és nem esik baja?



2021. szept. 16. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Barátod egy hülye gyökér! Ilyen büdös bunkón mit lehet szeretni?! Madarat tolláról.. ezt “tanítja” neked is, hogy legyél bunkó! Ez igen! Szebb lenne a társadalom, ha mindenki nyugodtabb és normalis, előzékeny udvarias lenne!


Hogy vár(/tok) ti mégis segítséget, hogyha Ti senkinek sem adtok? És még a te idióta, paraszt, gyökér bunkó pasid nem enged be senkit ő bezzeg tolakszik mindenki elé.. Buszsávot hasznalja indokolatlanul stb.


Az a helyzet, hogy Én Porschével nem vagyok ilyen bunkó, hanem egy-két autot be szoktam engedni, megköszönöm nyilván engem is beengednek. Szóval ez így normális.

Csak idő kérdése és találkozni fog az idióta baratod a karmával, aminek már épp ideje!


Jó megoldás : Türelmesen kivárod a sorod, ahogy előtted-mögötted is teszik! Előzékeny udvarias leszel, nem hiszed azt, hogy te sza*tad a spanyol viaszt (mint idiota baratod) és normálisan közlekedsz! Ha nekem megy Porschével, nektek is menni fog a sza*otokkal!


Baratod nem emberek közé való!

2021. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem szabad beengedni őket. A barátod is egy patkány (már ne haragudj), ahogy mindenki, aki ilyet csinál. Miért engeded be őket? Mi az, hogy "nem ér ennyit"? Mennyit, egészen pontosan? Mi az a hatalmas következmény, amit SZABÁLYOSAN közlekedőként el fogsz szenvedni? Látod az ablakon keresztül, hogy jár a szája és mutogat? Hajjaj, micsoda kár ért. Netán kiszáll a kocsiból és fizikailag akar bántani? Bárcsak lenne az ajtókon zár, hogy bezárd és megvédd magad. Netán kárt okoz az autódban? Ez nem Oroszország, hogy egy rossz nézésért kiszálljon 10 vladimir a ladából vascsövekkel. Még a cigányok sem ennyire hülyék (100-ból 99-szer legalábbis).


Nem. Szabad. Beengedni. Őket. Kezdőként én is a "menjél paraszt" elvet követtem, de ezt kinövi az ember. Egy ponton elkezdesz tisztán látni, egy ponton meg fogod unni és majd akkor rájössz, hogy ezt így nem lehet csinálni. Aki beengedi maga elé a gyökeret, az önmaga is éppen ugyanakkora gyökér.

2021. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem Oroszország, ahol agyon verik egymást az emberek. Én még apró koccanásoknál sem láttam tettlegességig fajulni a dolgot, pedig azért láttam egyet s mást. Nem azért, mert 1 év 4 hónapja van jogsim, hanem azért, mert sokat közlekedtem már az életem során.

Tolakodni azért nem éri meg, mert még mindig te vagy az alig pártíz kilogrammnyi ember, míg az autót tonnákban mérik, ami ha meglódul, kilapít a pbe. Puszta fizika. Jusson eszedbe ez mindig.

Tehát nem "azért engedjük be a tahót, hogy menjen", hanem azért, hogy minimalizáljuk a lehetséges károkat, elkerülhessük a balesetet, kirívó esetekben tragédiát, hogy mindenki (köztük Te is) biztonságosan közlekedhessen.

Alap esetben egyet értenék a pároddal, de bocsi, nekem 10-15 perc előny nem ér annyit, hogy kockáztassam az életemet. Egy óvatlan pillanat, megindulnak a tonnák, 50-nél is csúnya károkat okozhat egy ilyen. Legalább az anyagi vonzata érdekeljen.

Én úgy szoktam egyébként, hogyha tehetem nem adok teret a szabálytalankodóknak, viszont ha muszáj elengednem, mert nem úszom meg máshogy, akkor elengedem.

2021. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A "Porschés" vagány biztosan félreértett, a többieket nem tudom, ezért pontosítok.

(tökre érdekelt mindenkit, hogy milyen kocsid, van, abszolút releváns)

Tehát a barátom azt csinálja, hogy megy előre, tolakodik mindenütt mert úgyis beengedik a sor elején (és ez így is van)

Viszont amikor időben indulunk akkor ő nem engedi be ezeket a tahókat, szóval mikor beállunk a sor végére mert nem sietünk és végre eljutunk oda ahol beszoktak pofátlankodni a tahók akkor ő nem enged semmi pénzért, "küzd ellenük"


Szóval azokat nem engedi be akik ugyan azt csinálják amit ő az előző nap vagy másnap csinálni fog.A szabálytalankodókat.

Így durrant be múltkor a Suzukis is, mert nem engedtük be magunk elé a záróvonal ellenére minek után mi már 20 perce vártunk hogy eljussunk odáig ahová ő egyszerűen beakart pofátlankodni.

Legszívesebben én sem engedném be ezeket, de "félek" tőlük, és szerintem sokan így vannak vele.

Nem is azért mert majd megvernek, csak ha mondjuk mégis rám húzza a kormányt, akkor rendőrt hívni, esetleg betétlapozni, bizonyítgatni hogy ő jött nekem stb...


A barátom pedig azt mondja hogy azért tahó mert lehet, és mert engedik, pedig ha mindenki "kiszorítaná" a sor elejére pofátlankodókat akkor nem mennének előre mert tudnák, hogy úgysem engedik be őket.


A kevésnek tűnő 15 perccel egyébként havonta 5 órával kevesebbet áll a dugóban, ami éves szinten 60 óra(!)


Azt pedig tudja magáról, hogy tapló, abszolút nem sérti ha azt írja valaki, szóval nyugodtan.

2021. szept. 16. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű bepofátlankodni, csak "be kell akasztani" a kocsi orrát. Könnyen ki is lehet védeni, csak közel kell menni az előtted lévőhöz és húzódni a bepofátlankodótól távolabb, a sávodban. Így nem tud eléd menni, max melletted🤷‍♂️

Egyébként az az egyik legnagyobb gyökér aki ezt napi rendszerességel meg csinálja és azt hiszi milyen ügyes meg okos. Aki vezetett már autót, az simán be tud pofátlankodni és simán ki is tudja védeni azt. Ehhez nem kell semmilyeb extra tudás, csak sokakban van annyi emberség hogy nem csinálja. Képzeld, ha akarnék, előre tudnék menni a boltban a kasszánál, mégsem teszem. Ha valaki elémáll, arrébb tudnám lökni, de nem teszem🤷‍♂️

2021. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!