Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid, városi autóhasználat...

Rövid, városi autóhasználat során milyen időközönként cseréltek olajat?

Figyelt kérdés

Én tavaly nyár végén cseréltem utoljára, azóta mentem vele 4800 km-t, csak városi és városkörnyéki használat, hosszabb táv nagyon ritkán.

Amióta nálam van az autó, ugy is csak 700 km/hó átlagom van.


2021. szept. 21. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Évente, rövid távokon úgyse jön össze sok kilóméter.

(Tavaly nyár végétől mostanáig 4800km/12= 400km/hó nem 700)

2021. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Én évente szoktam, de valójában a modern szintetikus olajoknál már az sem baj, ha két évente teszed.
2021. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Amikor feketedik az olaj, az jelenti azt, hogy tele lesz korommal. Dízel azért feketedik nagyon hamar.

Attól kokszosodik le minden.

Nem célszerű megvárni, amikor már teljesen fekete.

2021. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
a dizel 100 km utan is korom fekete olajat produkal, ettol fuggetlenul meg a 30 ezres csereperiodust is boven birjak a mai autok a kozhiedelemmel ellentetben
2021. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

A gyakori hidegindítás gyűjti bele a vizet.

Ha rövideket mész, nem biztos, hogy a kertergázokkal ki is párolog.

Szóval ez lehet egy minőségrontó szempont.

2021. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szinte csak városban használom az autót,rövid távokra,szinte be sem melegszik a motor.Turbo benzines.Én ezért 6 havonta cseréltetem az olajat.Az 1 év vagy 10ezer km. olajcsere akkor állja meg a helyét,ha nem mindig rövidtávokat mész az autóval.
2021. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
még jó hogy már réges rég fejlődött az olajipar is, és már rég nem az az olajsaras gagyi olajok vannak amiket 10 ezrenként kell csereberélni használattól függően ... A Total Quartz olajok pl igen jó minőségűek, nem is drágák, és az Opel hivatalos olaja mondjuk. Arról meg végképp ne is beszéljünk, hogy a hibridek 99%-ban városban járnak, és van hogy menet közben 70-es tempónál kapcsol be és pörög fel rögtön a full hideg motor. Mégsem mennek tönkre tömegesen, és nem kígyózik a sor a márkakereskedés előtt hogy most 5 ezrenként jajj le kell cserélni.
2021. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
10ezret elmehetsz vele. 19 éve bírja.
2021. szept. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!