Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek olyan autót ami...

Vennétek olyan autót ami "másoknak" tetszik?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, eddig mindig régi autóim voltak, részben anyagi okokból, részben mert ezek tetszenek.

Teljesen hidegen hagynak a középkategóriás átlag autók, a régi "klasszikusokat" szeretem meg az új erős autókat amikre sosem lesz pénzem.


Eddig volt Sierrám,Scorpiom, E34 (525i) , rövid ideig W124, és most egy E30 aminek a piaci értéke kb. 2 millió körül, lehet (eddig ez a legdrágább autóm)


A rokonságtól, családtagoktól rengeteg beszólást kaptam, hogy ilyen szarokkal járok. Az utca emberét, akit nem hagynak hidegen az autók vagy azt mondják, hogy egy szar a kocsim mert régi, vagy odavannak értük. (rengeteg dicsértet kaptam mindig, kúton, mosóban, parkolóban és bárhol - a Scorpio volt a legkevésbé népszerű, de azon kívül mindhez több pozitív sztorim van)


Most megint vennék valami újat az E30 helyett, és arra gondoltam hogy ideje felnőni (bár nem érzem azt, hogy ez saját döntés) és kicsit úgy nézegetem az ilyen 2-2.5 milliós kocsikat hogy "na vajon ez tetszene e a családnak?!" és közben meg nem nekik veszem de mégis ez van bennem.

-Ja és a barátnőm is utálta mindet eleinte. (x idő után már elfogadja, de gondolom csak miattam)

Nem akarnék erőset, gyorsat, csak minél újabbat, és minél gazdaságosabbat.

Egyedül engem is az zavar, hogy iszonyat sok pénzt öltem ezekbe az autókba, mindig prioritás volt mindegyik, de bármelyikbe ültem bele, boldog voltam.

Ennyi pénzből azért most is szemezgetek a nem éppen racionális autókkal, nagyon sok izgalmas kocsi van ebben az ár fekvésben.


Tudom, ez az én döntésem, de biztosan van valaki aki volt hasonló helyzetben.

Megbántátok, vagy megbánnám ilyen felfogással ha valami "átlagosat" vennék?



2021. szept. 21. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Soha nem érdekelt, hogy milyen az autóm és hogy tetszik-e valakinek. Az volt a lényeg hogy elvigyen A-ból B-be.
2021. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sőt, vettem már olyan autót, amiről szinte mindenki megpróbált lebeszélni. És utólag is örülök, hogy nem hagytam magamat.

Nem másnak veszek autót, hanem magamnak, az általam megdolgozott pénzen. Akkor legyen olyan, ami nekem tetszik.

2021. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen hogy más mit mond, te fogod vezetni és te kell jól érezd magad. Lehet ötleteket kérni de a végén te fizeted ki az árát, te tartod fent és te fogod minden nap nézni.


Én mindig próbáltam úgy csinálni hogy ne kelljen belelapátolni a pénzt de azért mégis legyen benne valami amiért kívánatos számomra.

2021. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

"Egyedül engem is az zavar, hogy iszonyat sok pénzt öltem ezekbe az autókba"

Nem öltél volna bele annyit, ha nem 2 évente váltogatnád. Hiába fényezed ezeket az autókat, az, hogy ilyen hamar túltettél rajtuk, mutatja, hogy mégsem annyira jók.


"Nem akarnék erőset, gyorsat, csak minél újabbat, és minél gazdaságosabbat."

Ezzel nem értek egyet. 26 vagy, ne vegyél nagypapa autót. Racionális autók között is van sok erős.

Azt ajánlom, hogy olyan autókat nézzél, amik racionálisak, de ugyanakkor szeretni is fogod. Valószínűleg sportos kombik között lesz a te autód.

2021. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az autókat azért cseréltem gyakran mert sokat kiakarok próbálni még, és most is pont ez az egyik ok.

Szeretem az E30-at, nincs vele különösebb bajom, ezekre az autókra mindig a végtelenségig lehet költeni, ha nem is azért hogy életben maradjon, hanem akkor ilyen felni, olyan felni, ilyen ritkább gyári kiegészítő vagy épp olyan.

Még azért cserélnék újabbra, hogy hátha azzal úgy vagyok, hogy jólvan az úgy ahogy van, és nem költök rá ész nélkül.

Mert mindig amikor van egy kis pénzem akkor csak az motivál, hogy na akkor most veszek egy ilyen kormányt, egy olyan ülésszettet, és így tovább...nem tudom megállni.

2021. szept. 21. 22:16
 6/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Egyszer valahol ezt olvastam:

"Sosincs késő, hogy kilépjünk a megítélések és a megfelelések dimenziójából, hogy végre azok lehessünk, aki valójában vagyunk".

2021. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Az autó vásárlás sajnos racionális döntés kellene, hogy legyen.

A te autóid hobby autók voltak eddig. Ez is jó, de második, harmadik autónak.


Hétköznapi közlekedésre nem ilyeneket éri meg tartani.

2021. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon nem bántam meg, hogy nem tucatautót vettem. Nagyon jó döntés volt. Nem is lesz soha tucat autóm (max céges). Ha autóbolond vagy, akkor érzelmi öngyilkosság venni valami közlekedőedényt, csak mert anyu ,meg a csajod azt mondja. Nyilván a családdal nem lehet mit kezdeni, a csajt meg le kell cserélni, ha nem tud támogatni ebben az igen költséges szenvedélyben/hobbiban.

Az már egy következő kérdés, hogy a mindennapokban mennyire élhető egy youngtimer.

2021. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Nekem tucatautóm van. Ezekből sok a céges, ex-céges, vagy kisemberek által vásárolt, relatív olcsó, de mégsem belépő szintű autó. Ezeket 90%-ban alap felszereltséggel vették. Az enyém viszont nagyon ritka felszereltségű. (Ráadásul nem is import autó.) A helyi márkaszerviz szerint 5 db-ot adtak el az országban hasonló felszereltséggel. Nekem pont ez tetszik benne. Kívülről szürke átlagautó, amivel beleülve a sokaknak nem kevés meglepetést okoztam már. Nekem pont ez tetszik benne. Ha kívülről többet mutatni akaró, kamu tuningelemekkel teleaggatott, de igazából csak átlag kisautó pont sokkal kevésbé tetszene.
2021. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-es milyen autóról van szó?
2021. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!