Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos gumival szerelt...

4 évszakos gumival szerelt kereket mikor kell centirozni?

Figyelt kérdés
6 ezer lett bele téve 1 év alatt, szeretném megvárni a 10 ezret mivel akkor kell a gépkönyv szerint is forgatni a kerekeket. Egyébként alu felnire van szerelve.

2021. szept. 24. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem évente, vagy ha érzed hogy kicsit már ráz.
2021. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Csak felszereléskor vagy ha érezni lehet hogy szitál, ráz.
2021. szept. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
Én is 2-essel vagyok egy véleményen. Vannak akik évente centíroztatnak. Szerintem felesleges. Én mindig 2 készlet felnin tartottam a gumijaimat és soha nem kellett centiroztatni, csak a felszereléskor. És nem ráztak. Igaz, hogy acélfelnin voltak.
2021. szept. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. Miért kellene évente egyensúlyoztatni ?????
2021. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem km-függő és nem is gumitípus függő!

Külön használok téli és nyári kerekeket. Centríroztatni akkor szoktam ha valami gond van velük, pl ráz a kormány pályán, vagy új gumit veszek. Ez nem olyan mint az olajcsere hogy X km/1év és kötelező!

2021. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ÉN is úgy tudom, hogy évente azért érdemes, mert a rengeteg sz*r magyar út teljesen szét viszi a kerekeket.
2021. szept. 27. 09:41
 7/7 krwkco ***** válasza:

#6

Akkor csináltasd!

Nem véletlen, hogy minden gumis úgy kezdi a kiegyensúlyozást, hogy leveszi a régi súlyokat. Akkor is, ha nem volt gumiszerelés. Különben kiderülne, hogy nincs rá szükség.

2021. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!