Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóval hogy a...

Benzines autóval hogy a legkönnyebb elindulni?

Figyelt kérdés
Dízellel tanultam vezetni, mert most a virus miatt, csak egy oktato volt, akinek hamar elkezdtem vezetni, de neki dizeles autoja van, benzinessel akartam, mert nekem is ez van. Sokszor fulladok le, nem erzem, hogy mennyi gazt kell nyomni elindulasnal, vagy tul sok vagy tul keves. Hogy a legegyszerubb ezt megtanulni?

2021. szept. 25. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy csinálod és majd ráérzel.
2021. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ha kiengeded a kézit és 1-esben próbálkozol🤷‍♂️ Mondjuk majdnem ezeket is ugyanúgy kell mint a dízelnél, sőt teljesen ugyanúgy kell vele elindulni...
2021. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
És az oktatód nem szólt rád, hogy ugy indulsz el mint egy bal here? Nyomjad az a rinyapedált!
2021. szept. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Elsősorban kell a kuplungot is csúsztatni, sokan úgy ugranak le róla, mintha ott se lenne.
2021. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
71%

Ahogy 4-es mondja. Nem a gáz a lényeg, hanem a kuplung.

A legfinomabban úgy lehet adagolni, ha közben lent van a sarkad a padlón. Ezt sokan nem így csinálják, pedig így sokkal könnyebb.

A következőképpen kell csinálni:

1. Tövig nyomod a kuplungot. Közben a sarkad a levegőben van.

2. Leteszed a sarkad a padlóra.

3. Elkezded felengedni a kuplungot, úgy hogy a sarkad a padlón egyhelyben maradjon és a talpad csússzon a pedálon.

4. A fogáspont körüli finom kuplungadagolással megindítod az autót.

5. Felemeled a sarkad és teljesen felengeded a kuplungot.


Gyakorold először álló motorral vagy üresben. Utána behúzott kézifékkel az 5. lépés nélkül. (A 4. lépésben érzed majd, hogy az autó mikor akar menni.)

2021. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Berakod egyesbe, majd lassan felengeded a kuplungot, ha ez megvan mehet a gáz, majd kettesbe váltás.
2021. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5ös

Úgy ahogy mondod, mondjuk annyit tennék hozzá, hogy nekem a bal lában teljesen a levegőben van, mikor csúsztatom, de ez csak megszokás kérdése, nem ez a lényeg.

Mindenesetre én egy 2000 fordulat alatt rém gyenge 1.2es 16 szelepes benzinmotoros autóval tanultam meg vezetni, aminek ráadásul gyárilag magasan fog a kuplungja (Renault), és a gyárilag gyenge váltótartó bakok miatt hajlandó bakkecskézni, bólogatnak az utasok minden váltásnál, ha nem vigyázok. Ezekután semmilyen autóval nem fulladok le. Mindenesetre amennyire gyenge az autó, néha araszolásnál azzal szórakoztatom magam, hogy gáz nélkül is eltudok vele indulni. Egy titka van, 3 másodpercig csúsztatni a kuplungot fogásponton. Havernak mikor odaadtam, 10szer fulladt le vele, nincs megszokva az ilyen autóval :)

2021. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. úgy, hogy beülsz jobb hátsó ülésre és azt mondod a sofőrnek:

induljunk! :D


Na hülyeséget félretéve:

nincs 100%-os mindekire érvényes recept.

Türelmesen róbálkozz, gyakorolj, előbb-utóbb ráérzel.

2021. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint a dízellel, kuplung+gáz, gyakorolni kell.

El kell felejteni a gáz nélküli hosszas kuplung csúsztatást, mert a forgalom ritmusa annál gyorsabb

2021. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy gázzal nem fullad le. Inkább bőgjön kicsit a motor, mint hogy lefulladj.
2021. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!