Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek új autót vegyek...

Szerintetek új autót vegyek vagy használtat?

Figyelt kérdés

Azoknak érdekel a véleményük, akik értenek az autókhoz. Van egy 17 éves autóm. Ezt is használtan vettem 3 éve. Szerencsére hitelmentes (ami az első ilyen autóm, mert idáig mindig személyi hitelből tudtam autót venni). Szóval próbálok rövid lenni.

Egyedülálló kétgyerekes anyaként ott vagyok, hogy mindent egyedül sikerült véghez vinnem, intéznem, megcsinálnom. Nekem az autó létfontosságú és nem csak munkához kell és a gyerekeket elvinni iskolába stb., hanem egyszerűen imádok vezetni és nekem ez valamilyen féle státusz. Nekem az autó fontos minden szempontból. Nyilván nem én vagyok az autóért, hanem ő értem, de mégis rendesen körülötte forog az életem. Mivel rengeteg földúton és rossz minőségű utakon közlekedek, ezért mindig van az autóval valami probléma. Kb. 3 havonta viszem valami kisebb nagyobb baj miatt a szerelőhöz. A 15 éve alatt, mióta vezetek, ez már a 7. autóm. Az évek során mindig bele fogtam és az utolsó két autóm bizonyult jó választásnak. Az ezelőtti kicsi volt, ezért nagyterűre váltottam. Nagy bajok nincsenek ezzel se, mert igyekszem mindig karban tartani és foglalkozni vele. De mégis csak egy 17 éves autó :/

Jah és azt hozzá tenném, hogy már amennyit én rá költöttem az autókra, abból már egy 5-6 milliós autó simán ki jött volna :/

Egy pár hónapja beleszerelmesedtem egy autóba. 2020as autó és elhatároztam, hogy Ő kell nekem. Az álmom válna valóra egy 0 km-es teljesen új, szép autónak, ami csak az enyém és csak az ÉN érdemem. Nem adja egy férfi se a seggem alá a pénzt, senki nem segít, csak a saját erőmből lenne. Egy olyan autó, amiről álmodok, minden szempontból megfelelne…na de itt a kis ördög a vállamon és közben a kisangyal.

Kisangyal ezeket mondja: azt a havi 60-70ezret (valahogy) ki tudod fizetni minden hónapban. Cserébe lesz egy gyönyörű megvalósított álomautód. Évekig nem lesz gondod az autóval úgy igazán, 10 év után kifizeted és lesz egy 10 éves hitelmentes autód, ami csak a tiéd volt, tudod mi baja, még legalább 10 évig élvezheted …

a kisördög meg ezeket mondja: az autót ugyanúgy kell majd tankolni meg szerelőhöz vinni, mert az út minőségé, ahol jársz ugyanolyan szar. és akkor a 60-70 ezres hitelen felül még ezt is kell fizetned. Egy autó kopó eszköz, amit 10 évente legalább cserélni kell. Egy új autó nem jó befektetés…

Szóval kb. ezek vannak és egyszerűen nem tudok dönteni, hogy mi legyen. Éjjel nappal ezen agyalok. Hogy tényleg hagyjam a francba a 0 km-es autót és ugyanúgy vegyek egy több évest. Vagy valósítsam meg az álmaim és majd meglátom mi lesz?

Épp ésszel már nem tudok gondolkozni, mert annyira szeretném. De igazából tényleg elég szívás lenne.

Szerintetek?


2021. szept. 28. 11:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
65%
Hitelre autót? A legnagyobb hülyeség, kivéve ha pénzt termelsz vele, tehát céges autó.
2021. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
22%

Hitelre nem vennék autót. Esetleg lízingre, de inkább ezt is kerülném.

Én egyszer vettem új autót, az akkori tapasztalatom alapján a jövőben már csak akkor vennék így, ha nem tudnám mit kezdjek a sok pénzemmel.

2-5 éves autók között érdemes nézelődni. Ilyenkor még túl fiatalok ahhoz, hogy komoly bajuk legyen (persze ettől még át kell nézetni), de elég öregek ahhoz, hogy vásárlási értékül töredékét érjék. Továbbá nincs rejtett költség (pl. vásárást követő 1. hónapi szerviz)

2021. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha van mellette egy rakás megtakaraításod, akkor kihozhatod a szalonautót igazából, bár hitelre nem igazán vesz értelmesebb ember ma már autót (sem).


De nem igazán értem hogy miért van egy full új autóra szükséged, ha utána kiviszed a mezőre, meg a dimbes-dombos tököm tudja hova ahol pár év alatt szétvered a futőművét.


Használt terepjáró esetleg nem opció?

2021. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
3as...mint említettem, nagyon sokat költöttem már az autókra. mindig attól fosok, hogy lerobbanok valahol. volt már rá példa, hogy télen a semmi közepén lerobbantunk és míg vártuk a mentést, semmi nem ment a kocsiban, értsd fűtés se volt. 2 gyerekkel nem egyszerű. mivel nicns a családban férfi akire számíthatok, ezért egy megbízható autót szeretnék.
2021. szept. 28. 11:47
 5/43 anonim ***** válasza:
84%

Erre itt úgysem fogsz jó választ kapni. Minden ember más. Van, akinek csak a használt kocsi kell, mert neki az a fontos, hogy egybe kifizesse, van, aki meg újat szeret venni mindig. Énis az utóbbi vagyok, 5 év lízingre simán kifizetem havi 55k-val és mivel 15 évet simán elmegy, így összességében nem bukok rajta sokkal többet, mintha vennék 2 darab 5-7 évest ezidő alatt. De, ez mindenkinek egyéni dolga. Dönts úgy, hogy neked jólesik.


ui: Azokra a baromságokra ne hallgass, hogy jajj, mert nem termel pénzt, meg jajj, mert értékvesztés, stb. Ennyi erővel kár telefont venni, órát venni, TV-t venni, stb.

2021. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
1+2...nem hitel...lízingre gondoltam. az a baj, hogy idáig mindig használt autóim voltak. és volt egy autó, amit ismerőstől vettünk (kereskedésben dolgozott). megbíztam benne, ajánlotta a kocsit. majd pár hónap múlva kiderült a sok szarság. volt olyan autóm, hogy friss műszaki volt rajta, majd mikor elvittem szerelőhöz, kiderült, hogy feketén lett levizsgáztatva. külföldről is hozattam be autót már. konkrétan a mostani olyan. de azon mindent ki kellett cserélni, mert mire haza jött a lábán, szarrá ment minden...lehet én vagyok ilyen szerencsétlen e téren, bevallom. de sajnos nincs mellettem egy olyan ember aki tudna segíteni ebben a témában. ezért inkább áldozok rá anyagilag, de nem kell attól félnem, hogy ott hagy az út szélén vagy éppen 90ezer lesz megint egy szervíz.
2021. szept. 28. 11:51
 7/43 anonim ***** válasza:
43%
Az új autó garanciája akkor él ha márkaszervizbe hordod. Ott nem sok minden kerül 90 ezer forintnál kevesebbe.
2021. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
5ös. engem nem érdekel hogy 10-15 év múlva mennyit ér. ki tudja mi lesz akkor. ezzel tisztába vagyok, hogy igyis ugyis bukok rajta. csak egy példa....volt egy f@sza kis sportautóm 500.000 ért vettem, nagyon vigyáztam rá, tökéletes volt a fogyasztása, ment mint a golyó. majd egyre többször jöttek ki rajta a kopások (ő is már 15 éves volt). egy szerelőhőz jártam aki rá beszélt, hogy adjam el neki, mert ez szar az szar rajta. hónapokig csak vittem oda javítgatni, amig mégis el nem adtam. 250.000 ért adtam el. 260.000 km-el. rengeteget költöttem rá. azt a pénzt sose látom ugyse, bármelyik autóra költök, nem marad meg úgymond az értéke. pár héttel később bent volt a kisautóm a kereskedőbe, kíváncsiságból bementem, úgy csináltam, mintha érdekelne az autó. le voltam döbbenve. 260 ezer km-el adtam el 250.000 ért. ki volt rakva 650.000ezerre és 125.000 kmáre vissza volt pörgetve. nem dohányos,1. tulajdonos, női tulajdonos, garázsban tartva. ehhez képest, még garázsunk sincs, de még közben egy osztrák srácé volt előttem. szóval akkor azt mondtam, hogy 2 ilyen átb@szás után már nem szeretnék használt autót venni....
2021. szept. 28. 11:59
 9/43 anonim ***** válasza:
37%

#8


5-ös vagyok, mint írtam, én egyetértek veled. Engem sem érdekel az értékvesztés része. Az autó egy prémium szolgáltatás, nem arra lett kitalálva, hogy védje a pénztárcát. Vagy áldozol rá vagy nem. Én azt tudom, hogy régebben bepróbáltunk 3 használtat, mind rossz volt, úgyhogy soha többet nem veszek használtat, csak újonnan szalonból. És nem érdekel, hogy pár százezret bukok rajta hosszútávon.

2021. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
82%

Ha tudsz venni újat akkor vegyél azt.

Egy Dacia sanderó pont neked való lenne.

Már ha anyagilag megtudod venni , mert összességében ezzel olcsóbban jössz ki mintha állandóan cserélgeted a szarabbnál szarabbakat.

Annak idején én is nagy dillammába voltam és mindenki egy jó használtra akart rábeszélni, de én akkor is egy újat vettem. Az igaz hogy aránylag az olcsóbbat néztem ki és meg is vettem.

Hát én nagyon jól jártam, szinte sose volt semmi baja és már elmúlt 15 éves. A sógorom meg azóta már 5 használtat vett és baromi sokat költött rá.

Kilehetne számolni hogy egy használt vételnél mennyi a kiadás és mindig egy nagy szervizzel kezdeni ami 150 körül van, aztán még sorban jöttek neki a javitások.

Mert azt jó lenne tudni és fejbe vésni hogy a legtöbb autót azért adnak el mert valami baja van.

Máskülönben a 3-5 évest minek adná el ha az tökéletes. Hát ilyen nincs , még ha mindenki ezt hazudja is.

Ha nem akarja eladni az ember az újonnan vásároltat, akkor nem bukik rajta, ezt elkell felejteni. Azzal csak nyer az ember ha nem kell rá szórni a pénzt. Én se fogok soha a büdös életbe ócska vackot venni, csak is újat.

Majd a következő biztos valami elektro lesz ÚJ.

2021. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!