Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek új autót vegyek...

Szerintetek új autót vegyek vagy használtat?

Figyelt kérdés

Azoknak érdekel a véleményük, akik értenek az autókhoz. Van egy 17 éves autóm. Ezt is használtan vettem 3 éve. Szerencsére hitelmentes (ami az első ilyen autóm, mert idáig mindig személyi hitelből tudtam autót venni). Szóval próbálok rövid lenni.

Egyedülálló kétgyerekes anyaként ott vagyok, hogy mindent egyedül sikerült véghez vinnem, intéznem, megcsinálnom. Nekem az autó létfontosságú és nem csak munkához kell és a gyerekeket elvinni iskolába stb., hanem egyszerűen imádok vezetni és nekem ez valamilyen féle státusz. Nekem az autó fontos minden szempontból. Nyilván nem én vagyok az autóért, hanem ő értem, de mégis rendesen körülötte forog az életem. Mivel rengeteg földúton és rossz minőségű utakon közlekedek, ezért mindig van az autóval valami probléma. Kb. 3 havonta viszem valami kisebb nagyobb baj miatt a szerelőhöz. A 15 éve alatt, mióta vezetek, ez már a 7. autóm. Az évek során mindig bele fogtam és az utolsó két autóm bizonyult jó választásnak. Az ezelőtti kicsi volt, ezért nagyterűre váltottam. Nagy bajok nincsenek ezzel se, mert igyekszem mindig karban tartani és foglalkozni vele. De mégis csak egy 17 éves autó :/

Jah és azt hozzá tenném, hogy már amennyit én rá költöttem az autókra, abból már egy 5-6 milliós autó simán ki jött volna :/

Egy pár hónapja beleszerelmesedtem egy autóba. 2020as autó és elhatároztam, hogy Ő kell nekem. Az álmom válna valóra egy 0 km-es teljesen új, szép autónak, ami csak az enyém és csak az ÉN érdemem. Nem adja egy férfi se a seggem alá a pénzt, senki nem segít, csak a saját erőmből lenne. Egy olyan autó, amiről álmodok, minden szempontból megfelelne…na de itt a kis ördög a vállamon és közben a kisangyal.

Kisangyal ezeket mondja: azt a havi 60-70ezret (valahogy) ki tudod fizetni minden hónapban. Cserébe lesz egy gyönyörű megvalósított álomautód. Évekig nem lesz gondod az autóval úgy igazán, 10 év után kifizeted és lesz egy 10 éves hitelmentes autód, ami csak a tiéd volt, tudod mi baja, még legalább 10 évig élvezheted …

a kisördög meg ezeket mondja: az autót ugyanúgy kell majd tankolni meg szerelőhöz vinni, mert az út minőségé, ahol jársz ugyanolyan szar. és akkor a 60-70 ezres hitelen felül még ezt is kell fizetned. Egy autó kopó eszköz, amit 10 évente legalább cserélni kell. Egy új autó nem jó befektetés…

Szóval kb. ezek vannak és egyszerűen nem tudok dönteni, hogy mi legyen. Éjjel nappal ezen agyalok. Hogy tényleg hagyjam a francba a 0 km-es autót és ugyanúgy vegyek egy több évest. Vagy valósítsam meg az álmaim és majd meglátom mi lesz?

Épp ésszel már nem tudok gondolkozni, mert annyira szeretném. De igazából tényleg elég szívás lenne.

Szerintetek?


2021. szept. 28. 11:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
61%

Kövesd a vágyaid, ha ezt szeretnéd.



Egyébként pedig autót hitelből nem érdemes vásárolni használatat sem nem még újat.

Akinek nincs pénze megvásárolni az autót, akkor fenntartani még annyi sem lesz.


Én is imádom az autót!

KGFB,casco? Nem hiszem h kapsz együtt 200 alatt. Kötelező szerviz márkakereskedésben. Plussz a 70 hitel. Meg nyugodtan számolhatsz havi 25-30 át, és ebben nincs üzemanyag.

2021. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi sületlenséget, mint ami összeírtok. KGFB meg tankolás, mintha a használra ezeket nem kéne fizetni. Meg a Casco. Havi 9k-t fizetek érte, majd mindjárt elsírom magam :D Az egész kocsi cascoval plusz lízinggel együtt havi 52-be kerül nekem. Ezen kívül csak azt kell rákölteni, amit a használtra is költené, tehát KGFB, tankolás, éves szervíz. Nekem sokkal jobban megéri, mint a fostalicska használtakat nézni. Ez a tipikus keleti proli mentalitás, vegyük a használt kotlát nyugatról.
2021. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
32 akkor az valami ócska dácsja 😂🤣
2021. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%

#33


Álmodozz csak :D Azt meghagyom nektek, szigorúan használtan a Béjemwé 320d mellé :D

2021. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
73%

34# ne haragudj, de casco meg lízing 53e Ft.

Az meg erősen semmi.

Tipikusan az ír ilyeneket, akinek semmi sincs.

Új autóra nem kevés a casco sem.

Ha pedig te 40-45 ezerért lízingelsz autót az vicc. Az max olyan 1.5-2 millió amit nem fizettél ki önerőből. Aki még 10 millióért bézs autót, nem okoz gondot még 2.


Mert ugye a lízing idő sem szokott maximum sok lenni, általában garancia éveivel megegyező időtartam..

2021. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

#35


Pedig ennyi, egy 6 milliós Toyota Yarison, full extrával, vadonatújan, 40% önerővel. És igen, a casco 9 ezer forint rá havonta. 10 milliós autót alapból nem veszek, mert semmi haszna számomra. Egyedülálló vagyok, max barátnőm van, úgyhogy bőven elég egy hatchback.

2021. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 hypno ***** válasza:
72%

#32


Én elhiszem. De tényleg.

...csak te is hidd el nekem amikor én hazudok.

2021. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
9%

6 milliós Yaris full extrás??

Pedig se sávtartó, távolságtartó tempomat, bi xenon(ami neked van projektor lencsés halogén), holttér figyelő, comb-derek-gerinc támasz. Meg egy rakat más sincs még benne..


Tempomat, multikromany. Max még könyöklö meg ülés fűtés. Ez megvan már 20 éves autókba is. Közel sem full extra.

Az a gáz, hogy pont autóvásárlás előtt vagyok és megnéztem az összes olcsóbb új autót.


Érdekes módon amit kinéztem 2 éves focust, igen, sima Ford Focus, az tényleg full extrás, milliószor jobb és kényelmesebb 150 lóerővel. És nem tolják le a 72 lóerős Yarist.

2021. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

#37


Nem érdekel, hogy elhiszed-e vagy sem, akkoris havi 53-at fizetek érte cascoval együtt, vadonatújan, Toyota szalonból :D Pont nem izgat, hogy ezt nektek nehéz-e felfogni vagy sem :D

2021. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

#38


Nem 72 LE-rős, hanem 112 LE. Amiket meg írtál, abszolút nincs rá szükségem. Egyedül az ülésfűtés kell és annyi. Távolságtartó tempomat alapból értelmetlen, mivel javarészt városban használja az ember. Oda minek is? Úgyhogy ez csak nektek fontos. Nekem ez bőven megfelel, kb 5,7-ben fog megállni az 5 év végén. Éppen elég. Aki akar, az vegye a használt Passatot, egész nyugodtan.

2021. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!