Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autókhoz is érdemes télen...

Gawaindragon kérdése:

Új autókhoz is érdemes télen lemezfelnit használni?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy az új autókra nem szoktak lemezfelnit tenni télen. Miért?

Rosszul tudom hogy az alufelnit nem jó télen használni?



2021. szept. 28. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs is neki másik felniszett, és csak gumit szereltet át mikor hül az időjárás
2021. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk sokhoz alapból nem is készül már lemezfelni, így nem nagyon van amit fel lehetne tenni.
2021. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

A lemezfelni a filléreskedés, és a csóróság szimbóluma.

Az én 11 éves Civic-emen is már olyan alufelni van amit elmondások alapján a só nem igazán bánt.

Tavaly én végig nyárival vezettem télen is, még az ideit le akarnám vele futni, mert a nyarat már új gumikkal indítanám.

2021. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

20 éve nem volt semmilyen autómon lemezfelni.

Pedig egyik sem új, távolról sem.

2021. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző autómra télre én is lemezfelnit vettem gyári dísztárcsával. Nekem tetszett, nincs ezzel semmi baj. A gyári szett nem teljesen ugyan az, mint a rozsdás csupasz lemezfelni, vagy a még rosszabb olcsó kínai teszkós univerzális dísztárcsával.

A mostani autómra, amit 2018-ban rendeltem is így terveztem. Viszont kaptam egy bemutatót autóról származó gyári hibátlan, karcmentes, középkupakos, nyomásszenzoros 16"-os alufelni garnitúrát, a csupasz 4 db lemezfelni árán. Így nem volt kérdés, hogy mit teszek fel télire. 3 év után semmi baja, tökéletes, makulátlan.

2021. szept. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi az hogy érdemes e új autókhoz használni??
2021. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, semmi baja nem lesz az alufelninek télen
2021. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 azoknak lesz akiknek le van ütve róla a lakk, és/vagy sohasem mossák le. de azokba a fékpor is bele van égve.
2021. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: Igen, már már szétporladt a 10 éves gyári padkázott felnim ami télen van fent. Ja várj, mégse. Semmi baja. Télen max 3-4 hetente mosom a kocsit, meg csere után lemosva rakom el a kerekeket. Semmi egyéb törődést nem kapnak. Semmi baja. Én 4 éve használom így, előtte ki tudja. Az előző tulaj elég rendesen körbepadkázta mind a négyet az évek során


#7

2021. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 akkor te az átlag prolihoz képest sűrűn mosod.

Láttam már nem egy olyan felnit amiről órákig tartó sikálás sem hozta le teljesen a fékport.. annyira gondos az átlag gazda.

2021. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!