Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szembelévő járművek között...

Szembelévő járművek között ugyebár az az elsőbbség, hogy az haladhat tovább elsőként, aki Jobbra vagy egyenesen halad. De mivan ha mindkettő balra akar haladni, és keresztezik egymás útját? Erről egy szabályt se hallottam még...

Figyelt kérdés

2021. szept. 29. 08:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor annyira be szoktam húzódni a felezőre, hogy nehogy eszébe jusson a másiknak keringőzni, majd egymás előtt kanyarodunk, de ha látom hogy bizonytalankodik, inkább villantok és megvárom mit alkot :)
2021. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel léteznek olyan helyek, ahol egyszerűen nem fér el egyszerre két balra kanyarodó (gondoljatok csak dűlőutakra, kisebb utcákra), valóban jogos kérdés. A KRESZ nem kínál ilyen helyzetre megoldást. Hasonló ahhoz, amikor négy irányból egyszerre érkeznek egy egyenrangú kereszteződéshez: valakinek le kell mondania az elsőbbségéről, ami jelen esetben nem áll fenn, szóval csak szimplán el kell engednie az egyik autósnak a másikat.
2021. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
#12 Eddig a te kommented véleményem szerint a legjobb!
2021. szept. 29. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!