Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kisautó barátnőmnek -...

Első kisautó barátnőmnek - melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőmnek keresünk első kisautót, az új munkájához már kelleni fog neki.

Sok pénzt nem akarunk erre szánni, ~400 ezer forintból szeretnénk az autót megvenni maximum (átírás, első szerviz, stb ebben nincs benne).


Valamelyest értek az autókhoz, de amiket ő kinézett, azokkal pont semmi tapasztalatom nincs.


Amik neki megtetszettek:

- Ford Ka

- Peugeot 206

- Renault Twingo

- Volkswagen Lupo


Főleg a Twingo a nagy kedvence. Itt tudom, hogy a quickshift automatát érdemes elkerülni, szerencsére ő is manuálisat szeretne, úgyhogy az pipa.


Nyilván ezek már mind öreg autók, rohadás a nagy ellenség, azzal nincs baj, nekem van pár öreg hobbiautóm, tudom mire kell itt figyelni. Amit nem tudok, azok az esetleges típushibák, motorválasztékon belül melyik jó melyik nem, és hogy úgy általánosságban akinek volt ilyen autója, az mit gondol róla, melyik a leghasználhatóbb, stb.


Autópályázni nem fogunk vele, ez csak munkába járós városban használós lenne neki, de azért nem árt ha a 0-70-et nem naptárral kell mérni, így ~60hp alatt nem annyira szeretnénk.


Ha van esetleg más típus ami ezekhez hasonló, kapható ennyiért jó állapotban és nem említettem, írjátok!


Köszönöm!



2021. szept. 30. 08:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
daewoo matiz, vw golf 1-golf 2, vw polo 1-2, opel corse a-b, renault megane,renault clio, peugeto 207-307-206,ford fieste,ford focus,
2021. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Elso autóm 1.2 C Corsa volt, imadtam. Az AC pumpa nagy nyugje volt

Most Ford Kat vezetek, imadom, rohadasmentes a dragam de a gyujtassal vannak gondok. Konnyu vele parkolni, kifejezett varosi auto, a palyat nen annyira szereti, viszont hatranya hogy magas a fogyasztása es kicsi a tankja.

2021. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Skoda Fabia?

Van 1.2 HTP motorral, 3 henger, 64 ló

Nagyfaterom ilyet vett magának olcsó járkálósnak, nagyon szerethető, megbízható jószág.

2021. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sanker ***** válasza:

Suzuki Swift, Alto, WagonR

Én 2018 tavaszán vettem Swiftet friss műszakival, 2001-es évjárat, de patika állapot, garázsban tartott, női tulajtól. (nem a nő volt garázsban :D) Motorja 1.0 de városba bőven elég. 450-be került, mindennel együtt 500. Állapotfelmérésre se vittem el. Azóta is rendben van, csak a kötelezőket kell fizetni. A 2020-as műszakin megdicsérték és simán átment. Én is garázsban tartom.

A többi autóról nincs tapasztalatom, viszont a Skoda Fabia szerintem nem olcsó, mikor én kerestem 600 ezer volt a legolcsóbb itt városban, helyette Suzuki lett.

2021. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

@14, igen, elsőre én is ezeket mutogattam neki, dehát nem tetszenek természetesen. Nekem is volt még régebbi, 1994-es Swiftem 1 literes motorral, városi használatra hibátlan volt, évekig ment hibamentesen (ameddig eladtam, de biztos vagyok benne hogy azóta is használják), akkor már volt 25 éves, fogyasztani meg még Budapest csúcsidejében a dugóban sem tudott 7 liter felett, leginkább 5-6 között elvolt.


De ha nem, hát nem. Leszűkült a választás a Twingora és a régi Yarisra időközben, most fogjuk venni rövidesen, de azért még kiemeltem a kérdést, hátha bedob valaki még valami csajos autót amit nem ismerek és ennyiért megvehető.

2021. dec. 15. 14:27
 16/16 Sanker ***** válasza:

14-es vagyok,

Tudni kell kompromisszumot kötni.

Egyébként az is a Suzuki mellett szólt, hogy befér a panel alatti garázsba, ez a legtöbb kisautóra igaz, és így is be kell hajtani a tükröt.

2021. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!