Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet fordulni személygépk...

Meg lehet fordulni személygépkocsival 2-2 sávos úton kereszteződésben?

Figyelt kérdés

[link]


Erről az útkereszteződésről lenne szó, ha itt megállok a jobb oldalon a kereszteződésben úgy, hogy mögöttem várakoznak rám és tőlem balra a bal oldali sávban mennek az autók és indexelek balra. majd megvárom hogy ne jöjjön autó se szemből se tőlem balra lévő forgalmi sávban és így megfordulok.


Ez szabályos? Mivel a mögöttem lévő autók is rám várnak és megállnak, útkereszteződésben vagyok, stb. stb.


Illetve úgyanígy csak a nem a szélső hanem a tőle balra eső forgalmi sávból, ha indexelek és mögöttem várnak a kocsik, hogy megcsináljam a megfordulást.


Ha nem jó egyik verzió sem, akkor nagy forgalomban milyen módon tudok ebben az útkereszteződésben szabályosan megfordulni?


(kreszből nem vagyok a legjobb ami valószínüleg meglátszodik az írásomon is)


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. szept. 30. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mivel nem tiltja semmi, ezért ahol nincs záróvonal, ott megfordulhatsz. Ugyanúgy mintha bekanyarodnál balra oda a kapuhoz, csak visszafordulsz.
2021. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Önmagában nem tilos, viszont megfordulás közben nem akadályozhatsz senkit. Tehát amit csináltál az szabálytalan.

Elvileg azt csinálhatod, hogy a kapura ráfordulsz ott megállsz és onnan indulsz el, de ez sem túl szerencsés, mert ott a villamos, csomó gyalogos stb.

Nagy forgalomban én nem forgolódnék itt, hanem bekanyarodnék jobbra a mellékutcába és ott fordulnék meg, vagy tennék egy kört a háztömb körül.

2021. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért vagyok bizonytalan mert ha nagy a forgalom akkor több percet is ott állhatok indexelve, mire a szemből jövők "elfogynak". Tehát ezek szerint ez nem probléma sokáig állhatok ott.
2021. szept. 30. 21:57
 4/17 krwkco ***** válasza:
Ahogy 2-es írta, nem szabad senkit akadályozni. A belső sávból indulva meg szabad fordulni, de a mellékutcából kijövőknek is elsőbbséget kell adni. Meg a szembejövőknek is, természetesen. A mögötted levőket feltarthatod.
2021. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor a mellékutca előtt álljak meg, tegyem ki az indexet, győzödjek meg arról, hogy nem akadályozok senkit, majd menjek előrébb és forduljak meg 1 lendülettel?


Mivel belső sávból csak akkor tudok megfordulni, ha igénybe veszem azt az öblöt a villamosnál.

2021. szept. 30. 22:43
 6/17 anonim ***** válasza:

"Tehát ezek szerint ez nem probléma sokáig állhatok ott."

Ha senki nincs mögötted, akkor igen. Ha viszont valaki érkezik mögötted, akkor őt megállásra vagy sávváltásra kényszeríted, tehát egyértelműen akadályozod, ami viszont már tilos.


Ez meg hogy a külső sávból fordulsz meg, eléggé balesetveszélyes, ha valaki kivágódik az általad feltorlasztott kocsisorból, hogy kikerüljön, akkor könnyen csatt lehet.


De egyébként erkölcsileg is bunkóság elállni egy sávot és ezzel egy csomó autóst akadályozni amikor a jobb oldali kisutcában simán meg tudnál fordulni akadályozás nélkül, aztán a stop táblánál balra kanyarodhatnál. Max. fél perccel lenne több.

2021. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ha senki nincs mögötted, akkor igen. Ha viszont valaki érkezik mögötted, akkor őt megállásra vagy sávváltásra kényszeríted, tehát egyértelműen akadályozod, ami viszont már tilos."


Ezt te sem gondolod komolyan. Ha szabályosan balra akarok kannyarodni, és megvárom a szembejövőket, akkor ez szerinted szabálytalan? Ugyan már...

2021. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Most kicsit összezavarodtam. Ha vizsgán azt a feladatot kapom, hogy forduljak meg 1 ívben ahol lehetséges, akkor itt menjek tovább?

Vagy ha valaki a bal oldali kapun szeretne bemenni és várakozik, arra, hogy ne jöjjenek autók és ezzel feltartja a mögötte érkezőket akkor ez szabálytalan?

2021. szept. 30. 23:18
 9/17 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogják azt mondani, hogy itt valahol megfordulj.
2021. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor, ha balra szeretnék bemenni a kapun, nem mehetek be ha irányjelzőt használva feltartom a forgalmat?
2021. szept. 30. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!