Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet fordulni személygépk...

Meg lehet fordulni személygépkocsival 2-2 sávos úton kereszteződésben?

Figyelt kérdés

[link]


Erről az útkereszteződésről lenne szó, ha itt megállok a jobb oldalon a kereszteződésben úgy, hogy mögöttem várakoznak rám és tőlem balra a bal oldali sávban mennek az autók és indexelek balra. majd megvárom hogy ne jöjjön autó se szemből se tőlem balra lévő forgalmi sávban és így megfordulok.


Ez szabályos? Mivel a mögöttem lévő autók is rám várnak és megállnak, útkereszteződésben vagyok, stb. stb.


Illetve úgyanígy csak a nem a szélső hanem a tőle balra eső forgalmi sávból, ha indexelek és mögöttem várnak a kocsik, hogy megcsináljam a megfordulást.


Ha nem jó egyik verzió sem, akkor nagy forgalomban milyen módon tudok ebben az útkereszteződésben szabályosan megfordulni?


(kreszből nem vagyok a legjobb ami valószínüleg meglátszodik az írásomon is)


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. szept. 30. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#7: a balra kanyarodás és a megfordulás nagyon nem ugyanaz.


#8-10: Ha a kapun akarsz bemenni, akkor természetesen akadályozhatod a mögötted jövőket. A megfordulásra viszont speciális szabályok vonatkoznak.

2021. szept. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ilyen helyen nem fognak megfordulást kérni. (Ha mégis, akkor menj tovább)

Azt jellemzően kis forgalmú, de széles utcákon szokták kérni, ahol meg szabad állni.

2021. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
És Y fordulóra szopatnak rá kisutcában, ahol a villogót szokik elfelejteni. :)
2021. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

A külső sávból semmiképpen sem fordulhatsz balra, csak a belsőből. Kötelező haladási irány tábla nincs, ami tiltaná.

Forgalmi okból nem tilos akadályozni. Ha valaki szabályosan balra akar kanyarodni, megfordulni, az nem számít indokolatlan akadályozásnak. Hülyeséget írnak itt többen.

Itt balról nincs mellékutca, onnan nem jöhet senki (kapu van, de aki onnan kihajt, még nem résztvevője a forgalomnak.

Jobbról stoptábla van, tehát azzal sem kell foglalkoznod.

2021. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

#14: azt kéne megérteni, hogy a balra kanyarodásra és a megfordulásra más szabályok vonatkoznak.

Pl. balra kanyarodáskor akadályozhatod a forgalmat, megforduláskor nem. A balra kanyarodást balra húzódva kezdheted el, a megfordulást bárhonnan. És még van néhány különbség.

2021. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Érthető, köszönöm szépen a válaszokat!
2021. okt. 1. 15:50
 17/17 anonim válasza:
Mindenki téved. Hirtelen fékezésre vagy irány változtatásra nem kényszerithetsz senkit. De azt megteheted hogy megállsz indexelsz és addig vársz míg el nem fogynak vagy el nem engednek. De ezt minden egyes sávnál meg kell várni. Ha valaki eközben dudal akkor ő követ el szabálysértést. De ha valaki elenged és mégiscsak neked megy akkor nehéz lesz bebizonyítanod hogy nem te voltál a hibás. Ezért jobb inkább kerülni az ilyen eseteket illetve másképp megoldani. Néhány perces plusz tortúrával megúszod a több hónapos rendőrségre járást aminek a végén akár te is lehetsz a hunyo.
2021. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!