Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell szabályosan...

Hogyan kell szabályosan közlekedni 3 sávos körforgalomba?

Figyelt kérdés

Hogyan kell szabályosan közlekedni 3 sávos körforgalomba?


3 sávos körforgalomba a jobb szélső sáv már kimegy a legelső kijáratnál.

A 2. és 3. sávban hogy van a kisorolás szabálya, hogy ne akadályozzák egymást a kihajtásnál?



2019. máj. 30. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit ki nem találnak 2esel már találkoztam de 3sávosal még nem.
2019. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pedig azt hiszem Győrben van, volt is kérdés róla. Megnéztem műholdon, hát aki kitalálta az se normális.
2019. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na pont Győrnél találkoztam ilyennel. Kis segítség hogy ott lámpás is. De a 3. Legbelső sáv kisorolhatás szabálya nem teljesen világos.

Egyébként meg sima egysávos körforgalmak vannak csak frlénk amerre járok.

2019. máj. 30. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre tényleg furcsa, nagyon sok baleset volt, főleg az Árkádnál. De teljesen egyértelmű a felfestés, nem bonyolult, valamint ki van táblázva melyik sáv hová visz. Amire oda kell még figyelni, hogy ha egyből mész ki jobbra akkor pirosat kapsz, akkor van zöld a zebránál.
2019. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a négyes írta, a titok nyitja, hogy már a körforgalomba behajás előtt figyelni kell a besorolás jelző táblát, és abba a sávba besorolni, ahonnam a megfelelő irányba lehet majd kihajtani.

Azon lehet elmélkedni, hogy a gyakorlatban ez mennyire jó megoldás, ritka az ilyen körforgalom, igaz léteznek bomyolultabbak is, és ha ismetetlen helyen nem vezetnek figyelmesen az emberek, egy ilyen körforgalomban lehetnek bomyodalmak.

Párizsban van nyolc sávos körforgalom?

2019. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az nem körforgalom Győrben... Bár kint van a körforgalom tábla pl. az Árkádnál és a Szigethy/Ipar út kereszteződésben is, de sokkal inkább úgy érdemes rá tekinteni, mint egy íves útra felfűzött lámpás kereszteződések sorozatára.

Az előjelző táblák alapján besorolsz abba a sávba ami arra a kijáratra vezet amerre menni akarsz és kész.

2019. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelzőlámpás körgeometriás csomópont. #4 voltam
2019. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbaknál mindig van terelővonal, tábla, felfestés, kutyafüle, hogy melyik sáv merre visz. Úgyhogy ezeknél az elején kell csak figyelni, hogy jó sávba sorolj, utána el sem lehet rontani.


A klasszikus körforgalomnál meg két dologra kell figyelni:

- csak a külső sávból hagyhatod el

- behajtásnál a belső sávban érkezőt is figyeld, nehogy pont akkor váltson sávot, amikor behajtasz.

Mondjuk ilyenből szerintem nincs több, mint 2 sávos, legalábbis Magyarországon.

2019. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha észreveszed a táblákat(nem nehéz), akkor nem nehéz a győri használata. YouTube-on van róla videó(mind a kettőről), tizenpárpercesek.
2019. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeged is van ilyen többsávos körforgalom, lámpás.
2019. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!