Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad egy dízelt 1-esbe...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Szabad egy dízelt 1-esbe rakni és addig nyomni neki a gázt hogy a fordulatszámmérő belemenjen a piros zónába?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 17:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az autó halad közben, csak nem váltok fel és úgy tolom bele egy pillanatra a piros jelzésbe.
2021. okt. 3. 17:59
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolták hogy kb kéthavonta ezt csinálja meg hogy kikormolódjon és hogy ez jót tesz majd neki. Akik mondták azoknak benzines van.
2021. okt. 3. 18:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy pillanatra ha belecsúszik a mutató a piros sav aljába az nem gond, viszont a piros zóna tabu. Ha nem akarod kinyírni a motort hasznald rendesen
2021. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szabad. Még feljebb is. Az eredményről majd számolj be.
2021. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kikormolni lehet 4000-es fordulatnál is, nem kell hozzá szétb.szni a motort.
2021. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ostobaság, a diselnek a pirosba' már alig marad nyomatéka, feleslegesen terheled. Ha részecskeszűrős dieseled van, akkor érdemes néha 2500-3000 feletti fordulaton meghajtani egy negyed órára, de attól hogy a pirosba belevered néha, még nem fog jobban kiégni a korom.
2021. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szabad. Ha nem valami ezer éves mechanikus adagolós dieseled van, akkor elektronikusan leszabályoz, mielőtt bármi baja lehetne a motornak.

Az más kérdés, hogy semmi értelme nincs, mert nem kormolódik ki ettől semmi.

Kíváncsiságból kérdezd már meg azoktól, akik ezt javasolták, hogy pontosan melyik alkatrészről tűnik el a korom, ha ezt csinálod.

2021. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy 99-es Passatról van szó, 1.9TDI, és adagolós. Megcsináltam vele de nem lett nagyobb ereje. Viszont az olajszintet kb 3 hétre rá mértem meg és a minimumon van, holott előtte maxon volt. Nem mondták hogy melyik alkatrész kormolódik ki ettől. Említettem nekik hogy a hibakódolvasó turbónyomás hibát jelez, akkor persze egyből azt mondták hogy az ennek az oka, hogy nem szoktam kihuzatni néha napján.
2021. okt. 3. 18:40
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem soká úgyis vinni kell szerelőhöz a kipufogó miatt(ennek semmi köze a kihuzatós dologhoz), majd említem neki is a dolgot. Kiváncsi vagyok hogy mit fog mondani.
2021. okt. 3. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

A motornak semmi baja nem lesz, ha üzemmeleg és van olaj benne.

De 1-esben padlózást meg leszabályozást nem fogják szeretni a féltengelyek és a tartóbakok.

2021. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!