Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Támogatnád egy ilyen technológ...

Feketeruhasember kérdése:

Támogatnád egy ilyen technológia beépítését minden új személy és tehergépjárműbe?

Figyelt kérdés

A technológai lényege az lenne hogy egy a rendőri intézkedés alól magát kivonni akaró vezető ne száguldozhasson addig amíg:


a: Balesetet nem okoz amiben mások is megsérülhetnek


b: Az autóból kifogy az üzemanyag vagy defektet kap


c: esetleg sikerül elmenekülnie.


Úgy működne hogy minden autóban van egy erre a célra kialakított vezeték nélküli vevő egység ami képes kommunikálni a rendőrautóban lévő computerrel. Amikor a delikvens nem akar megállni akkor a rendőrautóban a rendőr megnyom egy gombot amitől az üldözött autó motorvezérlő elektronikája biztonságosan leállítja az autót, lassan fékezni kezd, megfeszíti a biztonsági övet és az autó megáll és nem lehet beindítani, az ajtókat pedig belülről nem lehet kinyitni, csak a rendőrök tudják amikor odarohantok és megnyomták a távirányítón a gombot ami kinyitja az ajtót és feltartott kézzel kiszállnak a delikvensek.


Ha nem is minden részlet ilyen módon történne de az elv hasonló és a lényege hogy ne lehessen menekülni az autó elől.


Továbba csak akkor lehetséges ilyen technológiát rendszeresíteni ha a szabvány nagyon pontosan kidolgozásra kerülne hogy bűnözők ne használhassák, kizárólag a rendőrség, nav, katasztrófa védelem stb állami erők. Természetesen minden ártatlan igazoltatás közben ellenőrizni szükségeltetnék a rendszér éles működését.


Sajnos a bűnözők egyre hajmeresztőbb dolgokra képesek a menekülés közben, pl egy olyan bűnöző aki biztosan a börtönben élné le a hátralévő életét az menekülés közben bármire képes.


A szavazásban további lehetőségek közül lehet választani.



2021. okt. 3. 21:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatnám.
Nem támogatnám, ha én menekülni akarok a hatóság elől hadd tehessem meg.
Igen, támogatnám de csak ha tényleg biztonságos a rendszer visszaélés ellen.
13 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
ez min 300-500eft drágítaná az autók árát
2021. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább azt tamogatam, hogy ha valaki 20 km/h-val meghaladja a sebességkorlátozást, az bejeleztem a rendőrségnek.
2021. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

A Csaliautó című dok. soeozatban ilyen autökkal etették be a rosszfiúkat. A technológia létezik.

De semmi értelmét nem látom.

Mégpedig azért, mert rendkívűl ritka esetben fordul ulyen elő. A kőltségeket felesleges ilyen kütyüvel növelni.

2021. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Visszaélés lehetősége fent áll.

Pld egy kismamát felrellitanának és meghúzza az övet ? Vagy valami miatt véletlen megallitanának valakit és elmennének mellette akkor most meddig ragadna bent a kocsiba?

Értelmetlen, felesleges dolog.

Ha valakit félrevonnak akkor mar a rendszama megvan ugyh ha el is menekül mindegy, max ha lopott a kocsi akkor uszhatja meg. Arrol ne is beszélve, hogy minden autónak önvezetőnek kellene lennie. Most lefékez pld egy kereszteződés közepére fékezne le ? Vagy egy hídra ? Vagy egy gyalogos átjáron állna meg a kocsid ? Azert is megbuntetne, hogy rossz helyen allsz ?

Ami a kocsiba van siman ki is lehetne kapcsolni ugyh megint ertelmet veszti a rendszer. 2008-tol vezetek azota 1x nem állitottak meg a zsaruk úgy, hogy követtek volna autóval es leintettek volna. Max az ut széléről integettek, hogy közúti ellenőrzés.

2021. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem, túl sok a bizonytalan változó egy ilyen túlzottan egyszerűsített rendszerhez
2021. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%
Túl sok akciófilmet nézel.
2021. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Visszaélés lehetősége fent áll.


Pld egy kismamát felrellitanának és meghúzza az övet ? Vagy valami miatt véletlen megallitanának valakit és elmennének mellette akkor most meddig ragadna bent a kocsiba?"


Ötleteket adtam, nem ez a lényege. De te okos vagy és nem csak te vagy ennyire okos akkor ez másnak is eszébe jut aki ezen dolgozik. Így nem fog megfeszülni a biztonsági öv és nem fog elvetélni a kismama sem. :)


Véletlenül senkit nem állítanának meg. A rendőr felelőssége.


" Arrol ne is beszélve, hogy minden autónak önvezetőnek kellene lennie. Most lefékez pld egy kereszteződés közepére fékezne le ? Vagy egy hídra ?"


Ott fékez le ahol a rendőr aktiválja, szintén a rendőr felelőssége hogy ne egy hídon vagy egy vasúti átjáróban állítsa le. Szerinted ez a veszélyesebb vagy az hogy valaki lakott területen belül 120-al száguldozik? Én valahogy arra hajlok hogy az utóbbi.


"Most lefékez pld egy kereszteződés közepére fékezne le ? Vagy egy hídra ? Vagy egy gyalogos átjáron állna meg a kocsid ? Azert is megbuntetne, hogy rossz helyen allsz ?"


Ez már csak szőrszál hasogatás. A rendőr felelőssége hogy mikor csinálja mint ahogyan az is hogy hogyan próbálnak elé állni elzárva az útját, ez csak egy plusz lehetőség lenne.

2021. okt. 3. 23:18
 8/29 A kérdező kommentje:

Én az egyetlen kivetni valót abban látom, hogy mint bármilyen informatikai rendszert talán ezt is fel lehetne törni bűnszervezeteknek.

A ráfordított költségek és szükségesség mértéke közötti ellentét is elfogadható érv, de a többit amit írtatok szerintem butaság.

2021. okt. 3. 23:20
 9/29 A kérdező kommentje:

"Túl sok akciófilmet nézel."


Nem tudom honnan veszed, én még egyetlen akció filmet sem láttam amiben ezt csinálnák. Sőt ebben az esetben inkább arról van szó hogy elmarad az akció mivel nincsen hosszas üldözés mint az akciófilmekben.

2021. okt. 3. 23:23
 10/29 anonim ***** válasza:
Jogilag nem megoldható, mert ez kimeríti a személyi szabadság korlátozását. Attól, hogy rendőrök, még nincs jogukban ilyen módon fellépni. Amikor eldönti, hogy ő menekül, akkor az teljes mértékben az ő döntése, övé a felelősség is, ha történik valami. Arról nem beszélve, hogy így legalább a bíróságon is súlyosabb büntetést kap.
2021. okt. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!